رونمایی از کتاب «من شهید می‌شوم» در همدان
همدان ـ خبرنگار اطلاعات: کتاب «من شهید می‌شوم» که روایتگر زندگی شهید حسین‌علی‌نوری است در حاشیه کار گروه فرهنگی و اجتماعی همدان رونمایی شد.

شهید حسین‌علی‌نوری اهل یکی از روستاهای شهرستان کبودر‌آهنگ بود و در تیپ ویژه شهدا در کنار شهیدکاوه خدمت می‌کرد و علاوه بر جانفشانی‌های خود در کردستان و غائله مهاباد یک چهره برتر اخلاقی و معنوی برجسته نیز هست، کتاب زندگینامه وی به همت فعالان مردمی به رشته تحریر در آمده است، وی در سال ۱۳۶۵ در منطقه عملیاتی شلمچه در عملیات کربلای ۵ به شهادت رسید. معاون سیاسی استانداری همدان در این کار گروه، از طرح ساخت ساختمان جدید مرکز اسناد و کتابخانه‌های ملی غرب کشور در منطقه باغ میوه خبر داد و گفت: در سال ۹۲ و سال ۹۳ در استان همدان ۱۹ کتابخانه روستایی در مناطق مختلف ایجاد شده است که برای هر کتابخانه باید حداقل ۲۰۰ میلیون تومان هزینه کرد.

محمد ابراهیم الهی تبار با تاکید بر این‌که دانشگاه‌ها، نیروهای مسلح، آموزش و پرورش، شهرداری‌ها در بخش ورزش نقش‌آفرین هستند، افزود: باید ظرفیت‌ها در نظر گرفته و همه به سمت برنامه ششم توسعه سوق داده شود.معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان به یادمان شهید مدنی اشاره کرد و ادامه داد: بنیاد شهید یادمان شهید مدنی را باید هر چه زودتر آماده کند چرا که بودجه نیز در اختیار دارد.

وی با تاکید بر این‌که باید نهاد‌های حمایتی فعالیت خود را در ماه رمضان گسترده‌تر کنند و پیگیر حمایت‌ها از قشرها شوند، گفت: مسؤلان از فرصت ماه رمضان برای دیدار با ایتام و خانواده‌های نیازمند استفاده کنند.

نسخه مناسب چاپ