برگزاری یادوارة «شهید محمد چمنی» در نیشابور
نیشابور ـ خبرنگار اطلاعات: یادواره فرهنگی ـ هنری دانشجوی شهید محمد چمنی در نیشابور برگزار می‌شود.
سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی نیشابور با اعلام این خبر افزود: این یادواره شهدا به شکلی هنرمندانه و منطبق بر سیره شهدا و به صورت گسترده برگزار می‌شود تا نام و یاد شهدا در اذهان جوانان باقی بماند.
دکتر اباصلت برجی با اشاره به هویت شهدای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، گفت: شهدای گرانقدر ۸ سال دفاع مقدس دریای بصیرت بودند و در زمینة فرامین ولایت فقیه حرکت می‌کردند و بالندگی امروز ایران اسلامی مرهون جانفشانی آن بزرگواران است.
وی برگزاری یادواره شهدا را فراتر از یک وظیفه برشمرد و یادآور شد: برگزاری این‌گونه آیین‌ها نباید ساده انگاشته و در حد یک ادای تکلیف خلاصه شود بلکه باید خاطرة آن تا هفته‌ها و ماه‌ها محلات ما را عطرآگین کند.
وی گفت: این دانشکده قصد دارد با برگزاری یادواره شهید محمد چمنی، شهیدی که این روزها کمتر از او گفته و شنیده‌ایم، گامی هرچند کوچک، در مقام او بردارد تا ایده گرفتن از خاطرات و زندگینامه شهید چمنی برای تولید آثار ادبی هنری، دانشجویی و دانش‌آموزی، تولید محصولات ادبی هنری تجسمی با محوریت جوان خلاق، تولید آثار حجمی و مکتوب و چند رسانه‌ای با محوریت دانشجویی را به سرانجام برسانیم.
وی افزود: موضوع‌های این جشنواره شامل جوان و هنر، جوان و بصیرت،‌جوان و خلاقیت و جوان و تدبیر است و بخش‌های جشنواره شامل ادبی، هنری، فناوری اطلاعات و پیامک است.

نسخه مناسب چاپ