تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس درشهرضا‏
شهرضا ـ خبرنگار اطلاعات: دوران دفاع مقدس نماد ایستادگی مردم ایران در برابر سطله‌گران بود. سرهنگ حمید مرادی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرضا در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب، افزود: اثبات مظلومیت ایران، ستم متجاوزان و کنار زدن پرده تزویر از چهره ابرقدرت‌های جهان از دیگر برکات دوران دفاع مقدس است.‏
‏ وی باتاکید به بازخوانی دستاوردهای دوران دفاع مقدس اظهارداشت: بهره گیری نسل‌های آینده از دستاوردهای تاریخی دوران جنگ تحمیلی به عنوان یک اصل مهم واساسی درجامعه مطرح است و باید با استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی واجتماعی نسبت به این امر مهم اهتمام داشته باشیم.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرضا با اشاره به اینکه جنگ تحمیلی به عنوان یک نبرد نابرابر در طول تاریخ بشر به ثبت رسیده است، افزود: در جریان ۸ سال دفاع مقدس تمام مستکبران غرب و شرق با حمایت‌های تسلیحاتی و مالی خود از رژیم بعث عراق به تشدید جنگ کمک می‌کردند، اما حمایت‌های الهی زمینه ذلت و خواری دشمنان ایران اسلامی را مهیا کرد.
وی با اشاره به اینکه شهرستان شهرضا با بیش از ۶۰۰۰ رزمنده در طول دوران جنگ تحمیلی فعالیت‌های قابل توجهی در عرصه دفاع از میهن اسلامی داشته است،گفت: براساس آمار واطلاعات موجود در دوران دفاع مقدس بیش از ۱۴ هزار نفر از بسیجیان استان اصفهان به درجه رفیع شهادت نایل شده اندکه این آمار از تعداد کل شهدای برخی استان‌ها بیش تراست.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرضا دربخش دیگرسخنان خودبه تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس پرداخت وگفت: غبار روبی از مزار شهدای دوران جنگ تحمیلی با حضور یگان‌های نظامی،برگزاری صبحگاه مشترک،حضور یگان‌های نظامی در نماز جمعه،تجلیل از پیشکسوتان عرصه دوران دفاع مقدس،تجلیل از خانواده شهیدان والامقام،برگزاری مسابقات فرهنگی وورزشی و اجرای برنامه‌های متنوع در سطح پایگاه‌های مقاومت بسیج از اهم برنامه‌های هفته دفاع مقدس در این شهرستان است.
وی با اشاره به اینکه برنامه‌های هفته دفاع مقدس شهرستان شهرضا با محوریت اجرایی ناحیه مقاومت سپاه برگزار می‌شود، اذعان داشت: بر همین اساس بیش از ۱۵۰برنامه متنوع و سازنده برای گرامیداشت دوران مقاومت و افتخارآفرینی ملت ایران در شهرضا تدوین شده است که انتظار داریم با تعامل و همکاری مسئولان امر شاهد تحقق این مهم باشیم.‏

نسخه مناسب چاپ