رژیم صهیونیستی دبیرکل اتحادیه عرب را به فلسطین راه نداد
سرویس خارجی: دبیر کل اتحادیه عرب که این هفته قرار بود برای دیدار با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به رام الله برود، سفر خود را لغو کرد.

نبیل العربی قرار بود برای دیدار با محمود عباس به رام الله برود اما این سفر یک روز به تاخیر افتاد و پس از آن تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که سفر العربی تا اطلاع ثانوی لغو شده است.در همین رابطه تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از برخی منابع سیاسی این رژیم گزارش داد که علت سفر العربی به رام الله، مخالفت این رژیم با سفر وی بوده است. روزنامه اسرائیلی «هاآرتص» هم اعلام کرد نبیل‌العربی پس از آن سفرش به رام‌الله را برای دومین بار لغو کرد که رژیم صهیونیستی اصرار به بازرسی وی داشت. یک مقام عالیرتبه در تشکیلات خودگردان فلسطین هم اعلام کرد که العربی قصد داشته با یک بالگرد مستقیما وارد رام الله شود اما رژیم صهیونیستی اصرار داشت وی از طریق گذرگاه اردنی «المطلوب» وارد شود و مورد بازرسی قرار گیرد. یک مسئول فلسطینی به روزنامه هاآرتص گفت: نبیل‌العربی برای اسرائیل چهره مطلوبی نیست و به همین دلیل تل‌آویو نمی‌خواهد وی به هیچ وجه وارد رام‌الله شود.از سویی نبیل العربی دبیر کل اتحادیه عرب ضمن مخالفت با سخنان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره تعدیل طرح صلح عربی، گفت که این سخنان وی کاملا مردود است زیرا طرح صلح عربی فلسفه مشخص و ترتیبات معینی دارد و تا کنون مصوباتی درباره این طرح در ۱۴ اجلاس عربی صادر شده است. نتانیاهو گفته بود که دولت‌های عربی باید اصلاحاتی بر اساس آنچه اسرائیل می‌خواهد در طرح صلح عربی اعمال کنند و اگر چنین چیزی به وقوع بپیوندد می توان گفتگوهای صلح را آغاز کرد. در چنین شرایطی سفیر فلسطین در دوحه اعلام کرد محمود عباس روز جمعه به قطر می‌رود و با امیر این کشور دیدار می‌کند و از آنجا راهی ریاض می‌شود. در همین حال برخی منابع از دیدار قریب‌الوقوع رهبران فتح و حماس در دوحه برای بررسی مساله آشتی ملی خبر دادند.

در تحولی دیگر جنگنده‌های رژیم صهیونیستی یک زمین زراعی در شمال شرق نوار غزه را بمباران کردند. از طرفی نظامیان رژیم صهیونیستی حکم تخریب منزل یکی از عاملان استشهادی عملیات اخیر در تل‌آویو را تحویل خانواده وی دادند. خبر دیگر اینکه روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» ادعا کرد یکی از فرماندهان شاخه نظامی حماس به نام «بسام محمود برکه» که اطلاعات مهمی از شبکه‌ تونل‌ها در اختیار دارد به اسرائیل فرار کرده است. در خبری دیگر نخست وزیر رژیم صهیونیستی آمادگی تل‌آویو را برای کمک به ناتو در زمینه مبارزه با تروریسم اعلام کرد. در چنین شرایطی رئیس‌جمهوری آمریکا در نامه‌ای به کنگره مخالفت خود را با طرح پیشنهادی کنگره برای افزایش بودجه برنامه موشکی اسرائیل به میزان ۴۵۵ میلیون دلار در بودجه سال ۲۰۱۷ رسما اعلام کرد.

نسخه مناسب چاپ