آموزش ساخت عروسک در برنامه ویژه رمضان در کانون پرورش فکری
کودکان و نوجوانان شرکت کننده در ویژه برنامه «مهمانی مهر و نیایش» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، با نحوه ساخت عروسک آشنا می‌شوند.

به گزارش‌ ایرنا‌، مربی هنری مرکز ۳۳ کانون پرورش فکری تهران روز جمعه در‌باره فعالیت این کارگاه گفت: کودکان و نوجوانان با وسایل ساده‌ای چون چسب، قیچی، پارچه، توپ تخم مرغی، مقوا و کاموا ، به ساخت عروسک می‌پردازند.

مژده زکریاپور افزود: بچه‌ها بعد از ساخت عروسک‌های پارچه‌ای، انگشتی و اسفنجی با همراهی مربی خود با نحوه‌ تهیه عروسک دستکشی هم آشنا می‌شوند. این مربی کانون افزود: از عروسک‌ها می‌توان برای آموزش مستقیم و غیرمستقیم آموزه‌های دینی، قصه‌های قرآنی و آشنایی با مسایل مذهبی نیز استفاده کرد. کودکان و نوجوانانی که با ساخت عروسک و نمایش عروسکی آشنایی دارند خیلی راحت‌تر با این عروسک‌ها ارتباط برقرار می‌کنند و حتی می‌توانند خودشان تولیدکننده‌ نمایش عروسکی برای والدین و دوستان خود باشند. به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون واقع در خیابان حجاب تهران با برپایی کارگاه‌های متنوع فرهنگی، هنری و ادبی ویژه‌ کودکان و نوجوانان مانند قصه‌گویی، اریگامی، خوش‌نویسی، توسعه و ترویج کتابخوانی و سفالگری در روزهای ۲۶ خرداد تا چهارم تیر سال جاری (۹ تا ۱۸ رمضان) از ساعت ۱۹ تا ۲۳ پذیرای کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها است‌.

نسخه مناسب چاپ