خطیب جمعه تهران : کمک همه درمبارزه باموادمخدر برای نجات جوانان ضروری است
 

سرویس سیاسی – اجتماعی: خطیب جمعه تهران با بیان این که دنیای استکبار دنیایی است که خود را روز به روز نشان می دهد، افزود: همه جهان اسلام چه شیعه و چه سنی می دانند که پول سعودی، سیاستگذاری صهیونیست ها و قدرت آمریکا این مثلث شوم را تشکیل می دهند و همه فسادها در برابر اسلام ناشی از آنهاست.

به گزارش ایرنا، آیت الله محمد امامی کاشانی تهران تاکید کرد: اوضاع و احوال حکایت از آن دارد که انقلاب اسلامی و اسلام اصیل یعنی اسلام علوی و فاطمی، نه آن اسلامی که یک عده ای به عنوان مسلمان، تکفیری و وهابی درست کردند و آنها را به جان مسلمانان انداختند، با سرعت جلو می رود.

خطیب جمعه تهران در ادامه با طرح این سئوالات که انقلاب اسلامی چیست؟ چه عظمتی دارد ؟ چگونه باید حفظش کرد و دنیا چه برخوردی با آن دارد و با دنیا چگونه باید برخورد کرد؟ گفت: تنها کسی که این مسائل را از همه بهتر و روشنتر و آگاهتر در کشور و خارج کشور خوب تحلیل می کند، شخص رهبر معظم انقلاب است.

امامی کاشانی با بیان این که ایشان در قله ای در جهان قرار گرفته که از فراز آن همه دنیا را می بیند و اظهار نظر می کند، افزود: فقط می خواستم به جوانان، دانشگاهیان و استادها بگویم که باید قدر این رهبر ، این فکر و این انسان بزرگ را بدانیم ،چرا که رمز بقای انقلاب اسلامی توجه به توصیه های ایشان است.

وی با بیان این که دنیای استکبار برنامه هایی را که در جهان اسلام از جمله عراق، سوریه ، یمن و نقاط دیگر طرح ریزی می کند، تاکید کرد: با این استکبار آمریکایی- صهیونیستی باید دنیای اسلام متحد شود. مسلمان شیعه و سنی ندارد و همه باید با یک وحدت و انسجام درست نگذاریم دشمنان اسلام پیامبر اکرم (ص) و قرآن را به زمین بزنند و باید دانست که در این مسیر همه جهان اسلام مسئول است .

خطیب جمعه تهران با ابراز همدردی با مسلمانان بحرین گفت: می بینید که در بحرین چه می کنند.مساجدشان را می بندند و علمای شیعه را شکنجه می کنند.

امامی کاشانی در ادامه به شکنجه و کشتار شیعیان در پاکستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه در پاکستان شیعیان را می زنند و می‌کشند و عده ای هم از علمای شیعه اعتصاب کردند.

وی افزود: اهل سنت هم با آنها هماهنگ شدند حتی مسیحیان که مسلمان نیستند از این شیعیان پاکستان حمایت می کنند ولی با کمال تاسف دولت پاکستان ساکت است و ما از دولت پاکستان می خواهیم در این سیاست تجدید نظر کند.

خطیب جمعه تهران در بخش دیگری از سخنانش با تشکر از نیروهای انتظامی که با مواد مخدر مبارزه می‌کنند، گفت: مواد مخدر امروز درقالب روانگردان ها بچه های ما را این گونه ازبین می برد که باید گفت این سیاست آمریکا‌ست.

امامی کاشانی با بیان این که آمریکا از یک طرف از تروریسم و از طرف دیگر از گسترش مواد مخدر حمایت می کند، افزود: این مواد مخدر خانواده ها را از بین

می‌برد و این وظیفه ای برای همه نخبگان، استادان، دانشمندان، دبیران و معلمان است که در مدارس در این باره صحبت کنند و حتی جلو استفاده از سیگار را بگیرند.

وی گفت: این وظیفه ما‌‌ست و فقط درس گفتن وظیفه ما نیست بلکه باید به این تکلیف عمل کنیم و مردم هم باید از مسئولان در مبارزه با مواد مخدر حمایت کنند. وی همچنین به سالروز شهادت شهید دکتر چمران اشاره و برای ایشان و همه شهدا و امام شهدا طلب مغفرت کرد.

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران هم پیش از خطبه های نماز جمعه گفت: شهید دکتر مصطفی چمران یک مدیر کامل بود و هرجای دنیا که رفت مدیریت و سازماندهی انجام داد و تشکیلاتی را به وجود آورد.

وی افزود: شهید چمران یک سیاستمدار بزرگ بود که تحلیل های سیاسی او را رهبران فلسطینی و سایر رهبران در سوریه مورد دقت قرار می دادند، او علاوه بر داشتن خصوصیات ممتاز و ویژه از جمله سیاست، عبادت، مدیریت، دانش و عرفان ، یک هنرمند بزرگ و توانا بود.

نسخه مناسب چاپ