پاکسازی پل‌ها و پارکینگ‌های پایتخت از معتادان متجاهر
‌سرویس سیاسی – اجتماعی: فرماندار تهران با تاکید بر پیچیدگی مسیر حل معضلات اجتماعی بویژه پاکسازی چهره شهر از حیث وجود معتادان متجاهر، گفت: حل این معضلات فقط با مشارکت شهروندان قابل حل خواهد بود.

عیسی فرهادی در گفتگو با ایسنا، افزود: ۸۰۰۰ معتاد متجاهر با اجرای طرح مرکز آسیب‌های اجتماعی طی مدت شش ماه جمع آوری شدند که شهروندان نتیجه آن را به روشنی در تغییر چهره شهر مشاهده می کنند.

وی گفت: اجرای این طرح به ویژه در محله هرندی کار بزرگ و ارزشمندی بود که با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر، استانداری ، شهرداری ، نیروی انتظامی، بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی اجرا شد به طوری که امروز اکثر پارک های سطح شهر ظاهر گذشته را ندارند.

فرماندار تهران تاکید کرد: البته شرایط مطلوب نیست و همه نقاط به طور کامل پاکسازی نشده است و هنوز افراد متکدی در شهر وجود دارند ولی عمدتا پل ها و پارکینگ ها

‌از وجود معتادان متجاهر پاکسازی شده‌اند و تهران وضع بسیار بهتری پیدا کرده است.

وی با بیان این که تداوم این وضع و اجرای طرح کار سنگینی است، افزود: این کار نیازمند بودجه و همکاری سایر دستگاه ها است که امیدواریم با ایجاد این همکاری چهره تهران را پاک‌تر از وضع فعلی کنیم.

فرهادی افزود: معتادان متجاهر از هشت ماه قبل در اردوگاه های مختلف مراحل ترک و درمان را سپری می کنند، امیدواریم بحث اشتغال آنها هم حل شود و بتوان آموزش های فنی و حرفه ای را به آنها در جهت توانمندسازی ارائه داد.

وی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در حوزه آسیب های اجتماعی و مشارکت مردم گفت: در بحث اعتیاد باید فرهنگ سازی پیگیری شود و شهروندان مشارکت فعال داشته باشند. نیاز است مردم به ویژه نیکوکاران که در بخش های مختلف همیشه به کمک نظام آمده اند در این حوزه هم کمک کنند و هر یک تعدادی از این افراد را تحت پوشش قرار دهند، این عملکرد موجب نجات معتادان متجاهر و پاکسازی شهر از آلودگی ها خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ