حماس: حمایت ایران از آرمان فلسطین را ارج می نهیم
سرویس خارجی: «موسی ابو مرزوق» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس از ایران قدردانی کرد.ابومرزوق گفت: از جمهوری اسلامی ایران به دلیل مواضعی که در حمایت از آرمان فلسطین اتخاذ می‌کند، تشکر و قدردانی می‌کنیم.

وی افزود: سقف حمایتی که ایران از مقاومت فلسطین دارد، نظیر ندارد. در این حال «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه امارات در واکنش به سخنان ابومرزوق گفت: اظهارات موسی ابومرزوق درباره حمایت ایران، مشکل نفوذ ایران بر این جنبش را تکرار می‌کند آنهم در این اوضاع حساس منطقه؛ موضع حماس متناقض و مشکوک است. «جمال قاشقچی» نویسنده و تحلیلگر سیاسی سعودی نزدیک به حاکمیت عربستان نیز در واکنش به اظهارات ابومرزوق گفت: این اظهارات بدترین چیزی بود که اخیرا شنیدم.

خبر دیگر اینکه جنبش حماس چندین کارمند سازمان‌های بین‌المللی در نوار غزه را به اتهام جاسوسی برای رژیم صهیونیستی بازداشت کرد و افراد بازداشت شده به فعالیت‌های جاسوسی خود اعتراف کردند. در چنین شرایطی واشنگتن و تل‌آویو با دو هیأت به ریاست «قائم مقام وزارت خارجه آمریکا» و «مدیر کل وزارت خارجه اسرائیل» در قدس اشغالی گفتگوی راهبردی دو جانبه برگزار کردند. «آنتونی بلینکن» معاون وزیر خارجه آمریکا گفت که واشنگتن به هر قیمتی به حمایت از تل‌آویو ادامه می‌دهد. در خبری دیگر «ایهود باراک» نخست وزیر و وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی اعلام کرد که برای ساقط کردن کابینه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر فعلی این رژیم به دنیای سیاست برمی‌گردد.

نسخه مناسب چاپ