چهل سال پیش…
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز یکشنبه۳۰ خردادماه ۱۳۵۵ (برابر با ۲۱ جمادی‌الثانی ۱۳۹۶، ۲۰ ژوئن ۱۹۷۶) نقل شده است
دهها هزار فروشنده بیمه شدند
سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد دهها هزار نفر از کارگران موسسات فروشنده لوازم و وسایل عکاسی و فیلم‌برداری ـ لوازم مهندسی و نقشه‌کشی و نقشه‌برداری ـ فروشگاه‌های کتاب و لوازم‌التحریر، فروشگاه و تعمیرگاه تلفن ـ فروشگاههای لوازم طبی بیمارستانی و توان‌بخشی ـ فروشگاه لوازم مطبوع شوفاژ و حرارت مرکزی ـ فروشگاه‌های لوازم ورزشی ـ فروشگاههای ادوات و لوازم موسیقی در تهران، شمیران، کرج، ورامین و شهرری همراه اعضای خانواده‌هایشان مشمول بیمه‌های اجتماعی شدند.
حق بیمه این کارگران معادل ۳۰ درصد مجموع حقوق و مزایای دریافتی مستمر آنان است که ۷ درصد آن بعهده بیمه شده و ۲۰ درصد به عهده کارفرما است و ۳ درصد بقیه را نیز دولت تأمین می‌کند.

روزانه ۱۰ هزار تن سیمان بتهران حمل میشود
شرکت معاملات خارجی قسمت اعظم شبکه حمل‌ونقل خود را اختصاص به حمل سیمان به مراکز مصرف و پایتخت داد.
امروز اعلام شد برای جلوگیری از کمبود عرضه سیمان شرکت معاملات خارجی حمل بیش از ۲۰۰ هزار تن سیمان وارداتی که به بنادر و مرزهای کشور رسیده است آغاز کرد.
با تجهیز قیمت اعظم شبکه حمل‌ونقل، روزانه تا ۱۰ هزار تن سیمان به مراکز مصرف رسانده خواهد شد.

شرایط انتقال زنان کارمند سازمان تأمین اجتماعی
در صورت انتقال همسر زنان کارمند سازمان تأمین اجتماعی و نبودن پست سازمانی بلامتصدی در محل جدید خدمت همسر، به آنان مرخصی بدون حقوق داده میشود.
سازمان تأمین اجتماعی امروز با صدور بخشنامه‌ای اعلام کرد. در مواقعی که کارمند زن بعلت انتقال همسرش به نقطه‌ای خارج از محل خدمت او درخواست انتقال به همان نقطه را بکند چنانچه پست سازمانی مناسب و بلامتصدی در محل وجود نداشته باشد و کارمند زن نیز تقاضا داشته باشد که باتفاق همسرش به آن محل برود، به استناد آئین‌نامه مرخصی‌ها به او مرخصی بدون حقوق داده می‌شود.

مشهد توریستی‌ترین شهر ایران
مشهد توریستی‌ترین شهر و یکی از شهرهای نادر جهان از حیث عده مسافر است زیرا در طول سال بطور متوسط حدود پنج میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مشهد خارج و یا باین شهر وارد میشوند.
آمارنامه استان‌های خراسان، کرمانشاهان و ایلام از سوی مرکز آمار ایران انتشار یافت.
در آمارنامه‌های فوق کلیه خصوصیات این استان‌ها مشخص شده است، براساس آمارنامه استان خراسان در هر سال بطور متوسط حدود سه میلیون و ۳۳۲ هزار نفر بوسیله اتوبوس و مینی‌بوس و ۵۶۸ هزار و ۶۰۰ نفر بوسیله راه‌آهن و بیش از هفت هزار نفر بوسیله هواپیما به مشهد وارد و یا از آن خارج میشوند.

تولید گندم در سال گذشته به ۵ر۵ میلیون تن رسید
براساس برآورد وزارت کشاورزی و منابع طبیعی در سال گذشته میزان تولید گندم به ۵ر۵ میلیون تن رسید که این رقم نسبت به سال پیش از آن ۸۰۰ هزار تن افزایش داشته است.
همچنین تولید جو در سال گذشته ۵۰۰ هزار تن افزایش داشته و مجموع تولید آن ۴ر۱ میلیون تن برآورد گردید. مقدار تولید برنج ۹۵۰ هزار تن، سیب‌زمینی ۵۵۰ هزار تن، پیاز ۳۲۰ هزار تن و حبوبات ۳۲۰ هزار تن تولید شده است.

اجازه شوهر برای خروج همسرش ۶ سال اعتبار دارد
براساس قانون جدید صدور گذرنامه که آئین‌نامه اجرائی آن نیز به‌وسیله مقامات مسئول تهیه شده است.شرط جلوگیری از خروج افراد این است که بدهی آن‌ها کمتر از یک میلیون ریال نباشد. همچنین اجازه شوهر برای خروج همسرش از کشور برای مدت شش سال معتبر است و اگر شخصی بخواهد این اجازه را پس بگیرد باید مراتب را به صدور گذرنامه کتبا به همراه مدارک لازم اطلاع دهد.

code

نسخه مناسب چاپ