مشهد؛ میزبان چهارمین اجلاس بین‌المللی مجمع جوانان همکاری‌های اسلامی
مشهد- خبرنگار اطلاعات: چهارمین اجلاس بین‌المللی مجمع جوانان همکاری‌های اسلامی آبان در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

تفاهمنامه برگزاری این اجلاس با حضور «علم الدین مهدی اف» دبیر کل مجمع جوانان همکاری‌های اسلامی و « مجید پیراسته» رئیس حوزه شهردار مشهد به امضاء رسید.

رئیس شورای راهبردی چهارمین اجلاس بین‌المللی مجمع جوانان همکاری‌های اسلامی در حاشیه امضای این تفاهمنامه در جمع خبرنگاران، از حضور ۱۰۰ جوان نخبه مسلمان از ۵۶ کشور اسلامی در این اجلاس خبر داد و افزود:‌ ۵۰ نفر از جوانان کشورمان نیز در این اجلاس حضور خواهند داشت.

مجید پیراسته با اشاره به رویداد فرهنگی سال ۲۰۱۷ در مشهد و معرفی این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، یادآور شد: برگزاری این اجلاس در معرفی این رویداد بزرگ مؤثر و یکی از بسترهای مناسب رایزنی برای برگزاری این مجمع بود.به گفته وی ریاست این اجلاس را شهردار مشهد بر عهده دارد و برگزاری آن نقش موثری در دیپلماسی عمومی ایران خواهد کرد.

« علم الدین مهدی اف» ، دبیر کل مجمع جوانان همکاری‌های اسلامی نیز در این نشست اعلام کرد: برنامه‌ها و راهبرد‌های این سازمان شباهتی به سازمان کنفرانس اسلامی ندارد و مدلی شبیه‌سازی شده از سازمان همکاری‌های اسلامی است.

وی با اشاره به رشد افراطی گرایی در جوامع اسلامی، گفت: متاسفانه سر منشأ این افراطی‌گرایی‌ها نیز برخی کشور‌های اسلامی هستند و مبارزه با آن از اهداف اصلی این مجمع است.

مهدی‌ اف، بیسوادی و بیکاری جوانان در کشورهای اسلامی را دلایل اصلی گرایش آنان به این کانون‌‌های افراطی دانست و تاکید کرد: با تکیه بر رشد آموزش در تلاش برای ارتقای آگاهی‌های جوانان مسلمان هستیم.

نسخه مناسب چاپ