استانداران اصفهان، البرز، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد منصوب شدند
هیات وزیران عصر یکشنبه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی ، رئیس‌جمهوری تشکیل جلسه داد .
در این جلسه دکتر روحانی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس از رشادت‌ها و از خود گذشتگی‌های ایثارگران و خانواده آنها در طول جنگ تحمیلی تجلیل و ابراز امیدواری کرد که دولت بتواند دین خود را نسبت به آنان ادا نماید.
رئیس‌جمهوری همچنین از همه مردم ایران در اقصی نقاط کشور که با صبر و مقاومت و پشتیبانی از رزمندگان و فرزندان خود حماسه عظیم هشت سال دفاع مقدس را خلق کردند، تشکر و قدردانی کرد.
دکتر روحانی از مردم مقاوم و سرافراز استان‌های مرزی آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان و شهرهای مقاوم این استان‌ها به ویژه خرمشهر عزیز که هم در لباس مجاهد و هم در لباس میزبانی و پشتیبانی رزمندگان اعزامی از سایر نقاط کشور انجام تکلیف و وظیفه نموده و دین خود را به اسلام و نظام نوپای اسلامی ادا نموده اند هم قدردانی کرد.رئیس جمهوری با تمجید از رهبری داهیانه حضرت امام(ره) و مواضع قاطعانه ایشان، پایداری روحیه مقاومت و ایستادگی ملت ایران را عامل ناامیدی دشمنان برای رسیدن به اهداف شوم خود دانست.
در ادامه این جلسه آقایان رسول زرگرپور، سیدطاهر طاهری، سیدموسی خادمی و هوشنگ بازوند به ترتیب به عنوان استانداران اصفهان، البرز، کهگیلویه و بویراحمد و لرستان و سید محمد پژمان به عنوان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن تعیین شدند .در این جلسه رئیس جمهوری به معاونت حقوقی ماموریت داد تا با همکاری مرکز بررسی‌های استراتژیک و دعوت از نخبگان جامعه حقوقی و سایر صاحب نظران و نهادهای مدنی، پیش‌نویس منشور حقوق شهروندی را تهیه و ارائه نماید.
تکمیل پروژه های آموزشی و پرورشی در دست ساخت
هیات وزیران بنا به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش و تایید معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری و به استناد تبصره بند(۷۹) قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور، آیین نامه اجرایی تبصره بند یادشده را تصویب کرد.
بر این اساس، سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و ادارات کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان ها مجازند پروژه های آموزشی، پرورشی و ورزشی در دست ساخت با پیشرفت فیزیکی حداکثر ۷۰ درصد را بر اساس توافقنامه مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان ها و خیرین مدرسه ساز و با استفاده از مشارکت آنها تکمیل کنند.
در این توافقنامه باید برآورد مبلغ مورد نیاز که به وسیله خیرین مدرسه ساز تامین می شود و بازه زمانی اجرای تعهد ذکر شود. همچنین نامگذاری پروژه های تکمیل شده توسط خیرین مدرسه ساز بر اساس مصوبه ۳ر۴ر۱۳۸۰ شورای عالی آموزش و پرورش انجام و تغییر آن بدون موافقت خیرین مدرسه ساز امکان پذیر نیست.

نسخه مناسب چاپ