خشکسالی و تشدید خطر آتش‌سوزی در جنگل‌های خاتم
 

یزد ـ خبرنگار اطلاعات: خشکسالی موجب بروز آتش‌سوزی‌های احتمالی در مناطق جنگلی و منابع طبیعی خواهد شد که مسئولان و مردم باید در این زمینه آمادگی داشته باشند.

محمد محمودی معاون فرماندار خاتم در نشست ستاد بحران شهرستان با اشاره به کاهش بارندگی افزود: میانگین بارندگی امسال ۴۸ میلی‌متر بود که نسبت به مدت مشابه پارسال با کاهش زیادی روبرو بوده است.

وی گفت: به دلیل افزایش ورود مردم شهرستان و شهرهای تابعه به مناطق تفریحی و گردشگری؛ مردم و مسئولان باید در این زمینه مراقبت‌های لازم در پیشگیری از آتش‌سوزی و در صورت بروز حادثه سرعت عمل در مهار حریق را داشته باشند.

او افزود: اطلاع‌رسانی از طریق بروشور و نصب بنر و پارچه باید در سطح مناطق تفریحی و گردشگری به خوبی انجام شود تا شهروندان هرگونه آگاهی را در این زمینه کسب کنند.

وی ادامه داد: به دلیل کوهستانی بودن منطقه، داوطلبانی که قصد اطفاء حریق‌های احتمالی را دارند باید آموزش‌های لازم در زمینه کوهنوردی را داشته باشند تا در این زمینه مشکلی به وجود نیاید.

او گفت: پاکسازی جنگل‌ها از برگ و درختان خشک برای جلوگیری از آتش‌سوزی یکی از موارد مهمی است که باید توجه کافی به آن داشته باشیم.

وی با تأکید به تعامل ادارات و موظف بودن به هر گونه همکاری در این زمینه اظهار داشت: در صورت بروز هرگونه حادثه مردم حتماً دهیاران و مسئول ستاد بحران در فرمانداری را در جریان واقعه قرار دهند تا موجب پیشگیری از خسارات شود.

نسخه مناسب چاپ