خط ارتباطی مردم با اطلاعات
پیشنهاد به روزنامه اطلاعات

من و خانواده‌ام همگی از خوانندگان قدیمی، متعصب و علاقه‌مند به روزنامه اطلاعات هستیم. متاسفانه بسیاری از کیوسک‌های روزنامه فروشی در شهر تهران، برخی از نشریات را در جای خوب قرار می‌دهند ولی روزنامه اطلاعات و کیهان را پشت می‌گذارند. پیشنهاد می‌کنم روزنامه اطلاعات که پدرتمامی نشریات ایران است یک چهار پایه در اختیار تمامی کیوسک‌ها قرار داده تا این روزنامه را بر آن گذارند و بر آن برچسب روزنامه اطلاعات با قدمت ۹۰ سال انتشار در ایران بچسباند و آنان را مجبور کند آن را در جای مناسب قرار دهند.

تلفن به خط ارتباطی

توصیه به دریادار شمخانی

مطابق با فرمان حضرت امام مبنی بر عدم دخالت نظامیان در امور سیاسی از آقای دریادار شمخانی تقاضا داریم، حداقل وقتی که سخنان سیاسی می‌گوید با لباس نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی نباشد.

تماس با خط ارتباطی

اطلاعات:

سخنان آقای شمخانی معمولاً به خاطر مسئولیتشان در شورای امنیت ملی است و بیشتر جنبه سیاسی، خارجی دارد، به نظر می‌رسد این با بیان حکیمانه و مؤکد حضرت امام در مورد عدم دخالت نظامیان در دستجات سیاسی و جناح‌های موجود کشور منافاتی ندارد.

پیشنهادی به حاجیانی که به مکه نمی‌روند

امسال که حاجیان به مکه نمی‌روند آیا نمی‌شود همه‌شان جمع شوند و پول حاصله که زیاد هم می‌شود را خرج مستمندان، زندانیان بدهکار، بیماران خاص و … بکنند؟ آیا این خود حجی بزرگتر و مورد رضایت بیشتر خداوند نخواهد بود؟

شهروندی از تهران

تقاضای یک خواننده

ای روزنامه اطلاعات ای مونس جانم ترا بخدا در گرفتن پس‌انداز عمرم از مؤسسه ثامن‌الحجج در تنکابن مرا یاری کنید.

شهروندی از تنکابن

سازمان تأمین اجتماعی پاسخ دهد

درود بر روزنامه اطلاعات که پیام‌رسان واقعی است. می‌خواستم از سازمان تأمین اجتماعی بپرسم فردی که ۱۷سال سابقه پرداخت حق بیمه دارد و سن او بالای ۶۵ سال است آیا می‌تواند حق بیمه ۳ سال را یک جا بپردازد و با ۲۰ سال سابقه بازنشسته شود تا بتواند از حداقل دستمزد بهره‌مند شود؟

تلفن به خط ارتباطی

درخواست از دولت برای سرکشی به شرکت‌های بورسی

اکنون که حقوق میلیاردی برخی از مدیران بیمه‌ها و بانک‌ها فاش شده است. از دولت محترم درخواست می‌کنم سری به شرکت‌های بورسی بزند که به سهامداران‌شان سود تک رقمی می‌دهند ولی مدیران‌شان، ارقام نجومی به عنوان پاداش سالانه و حق حضور در جلسات دریافت می‌کنند.

سهامدار جزء

مجلس و بررسی قانون مدیریت خدمات کشوری

بیش از ۶ سال از اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری گذشته است از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی درخواست می‌کنم بار دیگر آن را بررسی و ایرادات و اشکالات آن را برطرف کنند و قانونی تدوین کنند که به نفع اقشار مستضعف جامعه باشد.

نیک‌آیین از تهران

عدم پرداخت حقوق مهمانداران قطارهای رجا

ما جمعی از مهمانداران قطارهای رجا هستیم. متأسفانه حدود ۶ ماه است که حقوق ما را نپرداخته‌اند. از مسئولان تقاضای رسیدگی داریم.

تلفن به خط ارتباطی

درخواست از بانک سپه

از روزنامه اطلاعات تشکر می‌کنم که نواقص موجود در اجتماع را منعکس می‌کند. از اولین بانک ایرانی (سپه) تقاضا می‌کنم در صورت درخواست صاحبان حساب‌های جاری، مانند آخرین بانک‌های ایرانی، صورت حساب به زبان فارسی و خوانا در اختیارشان قرار دهد.

آل‌بویه

کاهش تعرفه واردات کالاهای لوکس و …

اخیراً رئیس جامعه هتل‌داران ایران از توافق با گمرک ایران برای کاهش تعرفه واردات کالاهای لوکس و تجهیزات مربوط به هتل‌ها خبر داده است. به نظر من این تصمیم، ضربه‌ای بر پیکر اقتصاد مقاومتی است.

از معاون اول رئیس جمهوری دکتر اسحاق جهانگیری به عنوان رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی درخواست می‌کنم به گمرک تذکر دهد و از کاهش تعرفه واردات کالاهای لوکس و تجهیزات هتل‌ها از خارج جلوگیری کند.

تلفن به خط ارتباطی

مشکل قطعی آب در شهر سعد‌آباد بوشهر

مشکل قطعی آب در شهر سعدآباد در استان بوشهر در هوای گرم و با زبان روزه بسیار آزاردهنده است. هر ۴۸ ساعت یک بار آب وصل می‌شود. از مسئولان تقاضا می‌کنم هرچه سریعتر این مشکل را رفع کنند.

تلفن به خط ارتباطی

سکوت مسئولان در برابر تبعیضات

من که از قضات بازنشسته جدید و هم رتبه و پایه خود، حداقل ۴ برابر کمتر و زیر ۲ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم چرا یارانه مرا پیش از عید قطع کردند و به اعتراضم پاسخ ندادند؟ چرا مسئولان این تبعیضات و بی‌عدالتی‌ها را می‌بینند ولی سکوت کرده‌اند؟ حکومت ممکن است با کفر تداوم یابد ولی با ظلم ممکن نیست.

قاضی بازنشسته

مسئولان به والیبالیست‌ها بیشتر توجه کنند

میلیاردها تومان برای فوتبال فوتبالیست‌ها هزینه شده ولی کمتر در سطح جهان پیروز می‌شوند در حالی که به والیبالیست‌ها که افتخار آفرین کشور و شکست دهنده کشورهای قدرتمند جهان هستند فقط ۱۰ میلیون تومان پرداخت شده‌ است.

تلفن به خط ارتبا

اقتصاد مقاومتی یعنی صرفه‌جویی

به نظر من اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است یعنی اینکه تمام مردم از زن خانه‌دار گرفته تا مدیران و کارمندان و بالاترین مسئولان در مراکز دولتی و غیردولتی در مصرف آب و برق و دیگر مصارف روزانه حداکثر صرفه‌جویی را داشته باشند.

شهروندی از تهران

اولویت رسیدگی به محرومان جامعه

ظاهراً دولت به راهیافتگان به المپیک در رشته‌های مختلف تا ۴۰ میلیون تومان جایزه می‌دهد و اگر در آن مسابقات عنوان کسب کردند جوایز بیشتری می‌دهد. خواستم بپرسم این پول‌ها از کجا تأمین می‌شوند و چرا همیشه کسانی بیشتر بهره‌مند می‌شوند که زندگی و رفاه بیشتری دارند، آیا بهتر نیست ابتدا دارایی‌های کشور را خرج نیازمندان کنیم؟

یک هموطن

کلینیک خشم!

در خبرها آمده بود که برای جلوگیری از خشم، «کلینیک خشم» تأسیس شده است. خواستم بگویم اگر ما جلو فقر و بیکاری و اعتیاد جوانان را بگیریم بزرگترین کلینیک خشم را درست کرده‌ایم و اصلاً نیازی به درمان افراد خشمگین نخواهیم داشت.

تماس با خط ارتباطی

انتقاد از بیمارستانی در ارومیه

از مسئولان نظارتی وزارت بهداشت تقاضا دارم یک دوربین مدار بسته در بخش کودکان بیمارستان مطهری ارومیه بگذارند تا خودشان با چشم ببینند که پرستاران چگونه دور از انصاف و اخلاق پرستاری با بیماران و نوزادان برخورد می‌کنند؟

گلناز انصاری از ارومیه

خانه‌هایی که رنگ گوشت را نمی‌بینند!

در این ماه مبارک رمضان به آقای رئیس‌جمهور بگوئید که خیلی از خانواده‌ها هفته‌ها و بلکه ماه‌ها در خانه‌شان گوشت پیدا نمی‌شود. فقرا و محرومان و مستمندان را دریابید.

یک هموطن

کوچه‌ای که نیازمند مرمت است

کوچه اسلامی که به خیابان شهرستانی در میدان امام حسین می‌خورد چاله و چوله‌های زیادی دارد، تاکنون بارها به ۱۸۱۸ اطلاع داده‌ایم ولی خبری از مرمت آسفالت این کوچه نشده، با توجه به رفت و آمد زیاد در اینجا که مغازه‌های فراوانی دارد، بارها زن، مرد و کودک به زمین خورده‌اند. خواهش می‌کنیم شهرداری منطقه نیم‌نگاهی به این کوچه بکند.

محمدحسین ابویی از تهران

تشکر از ثبت احوال

برای کاری به امور خارجه ثبت احوال مرکز مراجعه کرده بودم که معاون مدیرکل با رویی گشاده و اخلاق و درایت کارمان را انجام داد، می‌خواستم از این طریق از ایشان آقای جهانبخش ظاهری تقدیر و تشکر کنم.

نائینی از تهران

چه نیازی به ستاد مبارزه با مواد مخدر هست؟

من هم با نظر آن خواننده که در همین ستون گفته بود موافق هستم که ستاد مبارزه با مواد مخدر را منحل کنند، واقعاً وقتی می‌بینیم با آن همه اعتبارات روز به روز بر تعداد معتادان و قاچاقچیان موادمخدر افزوده می‌شود دیگر چه نیازی به این ستاد هست؟

شهروندی از خلخال

مشکلات اصلی کشور کدامند؟

در حالی که ۳ میلیون بیکار داریم، ۲ تا ۳ میلیون معتاد داریم و قاچاق فروشان غوغا می‌کنند. عده‌ای به خال دست

«ترانه علیدوستی» گیر داده‌اند! گویی ما در کشورمان هیچ مشکلی نداریم جز اینکه فلان هنرپیشه امروز اینطور آرایش کرد و …

یک هموطن

پاسخ مسئولان

پاسخ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شهید بهشتی:

با احترام، در پاسخ به مطلب مندرج در روزنامه اطلاعات مورخ ۱۸ر۳ر۱۳۹۵ با موضوع «انتقاد از بیمارستان اختر» به اطلاع می‌رساند:

بر اساس گزارش مدیریت مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی اختر با توجه به توزیع نیروها در واحد پذیرش درمانگاه و اورژانس همچنین واحد صندوق اورژانس و صندوق درمانگاه (به صورت مجزا) و نظر به ارائه خدمات متعدد توسط واحدهای مذکور اعم از تشکیل پرونده بستری جهت بیماران، تکمیل فرم‌های رضایت‌نامه و فرم‌های ارائه شده اعتبار بخشی و … توسط واحد پذیرش و صدور قبض جهت مراجعین اورژانس، آزمایشگاه، اعمال جراحی، داروخانه، قبض همراه، تسویه‌حساب بیماران ترخیصی و … توسط واحد صندوق در یک پیک خاص زمانی موجب ازدحام مراجعین می‌شود. در این موارد معمولاً پس از پایان ساعت کار درمانگاه و مراجعه نیروهای مربوطه به واحد پذیرش و صندوق اورژانس مشکل مرتفع می‌شود. به همین دلیل در بعضی از مقاطع زمانی ممکن است با ترافیک و ازدحام بیمار مواجه شویم که در شرف حل این مشکل می‌باشیم.

در خصوص ویزیت بیمار مورد نظر به استحضار می‌رسد طبق روال تمامی مراکز آموزشی، اقدامات اولیه برای بیماران اورژانسی، توسط دستیاران انجام می‌شود و پس از مراجعه مجدد بیمار در روز درمانگاه ادامه درمان با متخصص مربوطه پیگیری می‌شود. در مورد این بیمار با توجه به نوع درمان نیاز به ۴۸ ساعت استراحت در منزل جهت رفع تورم در ناحیه آسیب‌دیده و سپس ویزیت متخصص بوده است. که اقدامات لازم انجام گرفته است و بنابر این روند درمانی صحیح برای بیمار انجام شده و پیگیری توسط رزیدنت صورت گرفته است.

نسخه مناسب چاپ