یورو ۲۰۱۶ – فرانسه
صعود مستقیم فرانسه و سوییس؛ آلبانی در انتظار
تیم های ملی فوتبال فرانسه و سوییس در دیداری کم هیجان به تساوی صفر بر صفر رسیدند و در کنار هم راهی مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های اروپا شدند.

این دیدار از دور سوم مرحله گروهی جام ملت های اروپا در ورزشگاه پیر مائوری شهر لیل برگزار شد و بدون رد و بدل شدن گل به اتمام رسید.

این دیدار در حالی آغاز شد که فرانسه میزبان با کسب دو پیروزی متوالی صعود خود را قطعی کرده بود و سوییس هم با چهار امتیاز از بازی های گذشته، شرایط خوبی برای رسیدن به یک هشتم نهایی داشت.نکته جالب نیمه نخست این دیدار، پاره شدن پیراهن چهار بازیکنان سوییس بود که موجب تعجب حاضرین در ورزشگاه شد.

در نیمه دوم اتفاق خاصی رخ نداد و بازی با تساوی صفر بر صفر همراه شد.با این نتیجه فرانسه با ۷ و سوییس با ۵ امتیاز به عنوان تیم های اول و دوم گروه نخست یورو ۲۰۱۶ راهی مرحله یک هشتم نهایی شدند.

نخستین پیروزی آلبانی

تیم فوتبال آلبانی با پیروزی مقابل رومانی موفق شد نخستین پیروزی خود را در تاریخ مسابقات یورو جشن بگیرد.

دیدار تیم های آلبانی و رومانی ازگروه نخست مسابقات در شهر لیون فرانسه برگزار شد که آلبانی موفق شد این بازی را با نتیجه یک بر صفر به سود خود به پایان برساند تا نخستین گل تاریخ خود در این مسابقات را هم به ثمر رسانده باشد.

تک گل این مسابقه را «آرماندو سادیکو» در دقیقه ۴۳ برای آلبانی به ثمر رساند تا این تیم بتواند سه امتیاز شیرین را از این مسابقه حساس بدست بیاورد.

آلبانی برای نخستین بار در مسابقات یورو حضور داشته است.آلبانی با این پیروزی همچنان شانس صعود به مرحله بعد را دارد و باید منتظر نتایج سایر تیم های سوم گروه های دیگر باشد.

برنامه بازی‌های امروز

اوکراین ـ لهستان‌ ۲۰:۳۰

ایرلند شمالی ـ آلمان‌ ۲۰:۳۰

‌جمهوری چک ـ ترکیه‌ ۲۳:۳۰

کرواسی ـ اسپانیا‌ ۲۳:۳۰

نسخه مناسب چاپ