استخراج ۳۰۰ رشته بین رشته‌ای در علوم پزشکی
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: مطالعاتی در زمینه توسعه رشته‌ها و مقاطع علوم پزشکی در معاونت آموزشی انجام شده و در مجموع حدود ۳۰۰ رشته – مقطع در حوزه‌های مختلف خصوصا علوم بین رشته‌ای، از این دو مطالعه استخراج شده است.

به گزارش ایسنا، دکتر باقر لاریجانی در نشستی با حضور مسئولین کلان مناطق آمایشی و معاونین آموزشی دانشگاه‌ها ضمن بیان این مطلب و‌ با اشاره به آغاز گفتمان جدید در حوزه آموزش پزشکی افزود‌: این گفتمان از سال گذشته در حوزه آموزش علوم پزشکی شروع شده و خوشبختانه امروز با همت تمامی همکاران در ستاد وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی شاهد حرکت‌های مثبتی در راستای تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی کشور هستیم.

وی گفت: چند ماه از واسپاری ماموریت‌های آموزشی به مناطق آمایشی کشور می‌گذرد و علی رقم این زمان کم، شاهد حرکت‌های چشمگیری در مناطق و همچنین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در راستای اجرای این ماموریت‌ها هستیم. معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم پایش وضعیت تحقق مأموریت‌های ویژه واسپاری شده به مناطق و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: با وجود تلاش‌هایی که در سطح ستاد برای پایش روند اجرای این ماموریت‌ها صورت می‌گیرد لازم است تا مسئولین مناطق آمایشی کشور از وضعیت پیشرفت تمامی ماموریت‌های واسپاری شده در سایر مناطق اطلاع یابند.

نسخه مناسب چاپ