خط ارتباطی مردم با اطلاعات
هویت ایرانی و اسلامی خود را حفظ کنیم

ما ایرانی هستیم که به دین اسلام مشرف شده‌ایم ولی این شعرای بزرگ ما بودند که زبان پارسی را حفظ کردند و برخلاف دیگر کشورهایی که مورد هجوم اعراب قرار گرفتند زبان خود را از دست ندادیم. نمی‌دانم چرا عده‌ای علاقه‌ دارند که این هویت ایرانی را از دست بدهیم؟

شهروندی از تهران

آدرس مجمع خیرین سلامت کجاست؟

روزنامه اطلاعات از مجمع خیرین سلامت بسیار یاد می‌کند. اما هیچ‌گاه، آدرس و شماره تلفن آنجا را به اطلاع مردم نمی‌رساند. با ۱۱۸ تماس گرفتم متأسفانه شماره آنجا را نداشت. از روزنامه اطلاعات درخواست می‌کنم در صورت امکان آدرس و شماره تلفن آنجا را اطلاع‌رسانی کند.

تلفن به خط ارتباطی

پیشنهادی برای کاهش آلودگی هوا

پیشنهاد می‌کنم برای کاهش آلودگی هوای کلان شهرها به ویژه تهران و کاهش مصرف بی‌رویه بنزین، رانندگان خودروهای شخصی از خودرو به جای رستوران و کافه و… استفاده نکنند. متأسفانه بسیاری از افراد خودرویشان را پارک کرده و برای استفاده از کولر، موتور خودرو را ساعت‌‌ها روشن نگه می‌دارند و مشغول خوردن و آشامیدن و استراحت می‌شوند.

فرهنگی بازنشسته از تهران

هر سازمانی که مسئول رسیدگی است پاسخ دهد

خیابان ناهید غربی روبروی پارک ملت (در خیابان ولیعصر) به دلیل اداری شدن این منطقه و وجود مؤسسه زبان کیش که مراجعان بسیاری دارد متأسفانه از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب به شدت بی‌نظم می‌شود به این شکل که تمامی خودروها به صورت دوبله پارک می‌کنند و راه بسته شده و عبور و مرور برای ساکنان بسیار مشکل می‌شود با شماره ۱۱۰ و ۱۳۷ تماس گرفتم ولی اعلام کردند که موضوع به آنان مربوط نیست. از هر سازمانی که مسئول رسیدگی به این‌گونه موضوعات است درخواست رسیدگی دارم.

جمعی از ساکنان خیابان ناهید غربی

درخواست از شهرداری برای مهار موش‌‌ها

با وجود زحمات رفتگران عزیز و دیگر پرسنل محترم شهرداری،‌در جوی‌های سطح تهران موش‌های زیادی وجود دارد. از شهرداری درخواست می‌کنم در این زمینه از دانش‌ کشورهای پیشرفته استفاده کرده تا بتوانند موش‌‌ها را مهار و تعداد آن‌‌ها را کم کنند.

تلفن به خط ارتباطی

افزایش ناچیز حقوق بازنشستگان

چرا مسئولان حقوق بازنشستگان را به صورت قطره‌چکانی افزایش می‌دهند؟

پیش از این اعلام کردند برای بازنشستگان، خبر خوش دارند. افزایش ناچیز حقوق، خبر خوش بود؟ با این افزایش حقوق فقط می‌توان یک جعبه سیگار خرید.

شهروندی از شهرستان انزلی

قیمت محصولات اورگانیک کاهش یابد

در صفح? اقتصادی روزنامه اطلاعات مورخه ۲۰ خرداد ماه، مقاله‌‌ای با عنوان «چند پیشنهاد برای مصرف محصولات کشاورزی ارگانیک» منتشر شده بود که بسیار جالب و خواندنی بود. متأسفانه بسیاری از فروشندگان و حتی تولیدکنندگان به صورت کلاهبردارانه، محصولات غیر ارگانیک را به نام ارگانیک به مردم می‌فروشند. از روزنامه اطلاعات درخواست می‌کنم در صورت امکان، اماکنی را که به درستی محصولات کشاورزی ارگانیک ارائه می‌کنند را به مردم معرفی کرده تا مردم در خرید آن دچار اشتباه نشوند. در ضمن از مسئولان درخواست می‌کنم برای ارتقای سطح سلامت افراد جامعه، قیمت این محصولات را کاهش داده تا اقشار ضعیف نیز بتوانند از آن استفاده کنند.

تلفن به خط ارتباطی

کارمندانی که ادب را رعایت نمی‌کنند

کارکنان ثبت‌احوال واقع در خیابان نبرد جنوبی ادب و احترام با ارباب‌رجوع را حفظ نمی‌کنند. من بازنشسته برای تحویل گرفتن کارت ملیم دو روز به آنجا مراجعه کردم و در صف ایستادم و بعد از سرگردانی بسیار و پرخاش‌های متعدد توانستم کارتم را تحویل بگیرم، در حالی که از همان ابتدا به سادگی می‌توانستند این کار را برایم انجام دهند.

تماس با خط ارتباطی

موتورسیکلت‌های سنگین مدیریت شوند

موتورسیکلت‌های سنگین ممنوع هستند ولی برخی از جوانان به شدت به آن‌ها علاقه دارند و به صورت غیرمجاز سوار می‌شوند و نیروی انتظامی هم مجبور است که با آنها برخورد کند. در همین هفته گذشته یک جوان ورزشکار به خاطر تعقیب و گریز تصادف کرد و درگذشت، خواستم بگویم چرا طی ضوابطی و با نظارت و مدیریت این موتورسیکلت‌ها را آزاد نمی‌کنند تا این اتفاق‌ها نیفتد؟

یک هموطن

سؤال از سازمان تأمین‌اجتماعی

چرا حقوق بازنشستگان تأمین‌اجتماعی ۱۴درصد افزایش پیدا کرده است در حالی که حقوق بازنشستگان کشوری ۱۲درصد افزایش داشته است؟ در ضمن چرا سنوات کارکنان سازمان تأمین‌اجتماعی با اضافه کار محاسبه می‌شود و برای دیگران ساعت اضافه کار در نظر گرفته نمی‌شود؟

یک بازنشسته کشوری

یارانه‌ها حق همه ایرانیان است

یارانه حق همه ایرانیان اعم از فقیر و غنی است، چرا که به خاطر همین یارانه‌ها همه چیز گران شد و پراید ۷ میلیون به ۱۷ میلیون رسید، به نظر من مراجع معظم تقلید از حقوق مردم هم باید دفاع کنند.

یک ایرانی اصیل

ساحل بندر انزلی را آزاد کنید

بارها پیام گذاشتیم که تنها ساحل بندر انزلی در ابتدای خیابان پاسداران فنس‌گذاری شده و برای عموم غیرقابل استفاده است. با تلاش فراوان از شورای تأمین استان و شهرستان برای آزادسازی این ساحل مصوبه گرفته‌ایم ولی بعد از ۳ سال هنوز این مصوبه را اجرا نکرده‌اند.

شهروندی از بندر انزلی

بیکاران دهه شصتی!

بیکاران دهه شصتی زیاد هستند و کار و اشتغال هم بسیار کم، از مجلس دهم می‌خواهیم به فکر این میان‌سالان هم باشند و برای اشتغال آنان چاره‌ای بیندیشند.

یک هموطن

مشکل یک پزشک در کرمان

آقای وزیر بهداشت که چند هزار پزشک را استخدام کرد و از پزشکان ایرانی خارج از کشور می‌خواهد که به کشور بازگردند آیا از ظلم صورت گرفته به دکتر آزمندگان و خانواده‌اش در کرمان اطلاع دارد؟ وی تاکنون نامه‌های متعددی به مقامات کشور و از جمله خود وزیر بهداشت نوشته است ولی ظاهراً کسانی اعمال نفوذ می‌کنند تا به مشکل ایشان رسیدگی نشود!

شهروندی از کرمان

۴۵هزار تومان منت ندارد

یارانه حق طبیعی همه ایرانیان است و چیزی نیست که کسی بخواهد از جیبش پرداخت کند. الان با ۴۵ هزار تومانی که می‌دهند به اندازه ۱۰ هزار تومان چند سال پیش نمی‌توان خرید کرد. این پول آنقدر ارزش ندارد که دائم منتش را سر مردم می‌گذارند.

یک هموطن

سازمان بازرسی کل کشور جلو هدر رفت منابع ارزی را بگیرد

در حال حاضر، به هر ایرانی که به خارج از کشور سفر می‌کند ۳۰۰ دلار ارز دولتی می‌دهند این به آن معنا است که هر مسافر ایرانی بابت سفر خود به خارج، از دولت یارانه دریافت می‌کند.

در هیچ کجای دنیا چنین چیزی وجود ندارد. از سازمان بازرسی کل کشور درخواست می‌کنم در این موضوع ورود کند و جلو

هدر رفت منابع ارزی کشور را بگیرد .

علیرضا احمدی از تهران

افغانستانی‌ها را به کشورشان برگردانند

شغلم بنایی است وقتی با مشکلات فراوان یک کاری پیدا می‌کنم و قرارداد می‌بندم ۲ نفر افغانستانی می‌آیند با زیر قیمت شغل ما را از ما می‌گیرند.

زمانی در افغانستان جنگ بود در آن زمان حضور افغانستانی‌ها در کشور اشکالی نداشت اما اکنون که در آنجا جنگ نیست از مسئولان درخواست می‌کنم آنان را به کشورشان برگردانند تا ما در کشور خودمان شغل داشته باشیم.

تلفن به خط ارتباطی

خدمات دندانپزشکی را تحت پوشش بیمه قرار دهند

از دولت محترم درخواست می‌کنم به دلیل هزینه‌های زیاد دندانپزشکی، خدمات دندانپزشکی را تحت پوشش بیمه سلامت قرار دهد.

شهروندی از رشت

مفسدتر از فاسد

در خبرها آمده بود ۱۷ پرونده فساد گم شد به نظر من کسانی که در جریان فساد بودند و نظاره‌گر آن بودند ولی حرفی نزدند، مفسدتر از افرادی بودند که اقدام به فساد می‌کردند.

محمدتقی حاجی

تشکر از آقای احمد جلالی

از مقاله جناب آقای احمد جلالی درباره ربنای آقای شجریان تشکر می‌کنم. مقاله‌ای پرمعنا بود و نثری بسیار زیبا داشت چندین بار آن را خواندم و هربار از خواندن آن بیشتر لذت بردم.

تلفن به خط ارتباطی

تمامی مسئولان کشور دارای مدرک تحصیلی دکترا هستند

در کشورما، تقریباً تمامی مسئولان در قوای مجریه، مقننه و قضائیه، فرمانداران و … دارای مدرک تحصیلی دکترا هستند می‌خواستم بپرسم چرا آقایان دکتر تاکنون نتوانسته‌اند مشکل اقتصاد مملکت را حل کنند؟

به نظر من بسیاری یا مدرک تحصیلی دکترا را خریداری کرده‌اند یا سواد کافی ندارند و یا کار انجام نمی‌دهند.

سیدیوسف موسوی از تبریز

شهرداری در جوی‌‌ها مرگ موش بریزد

شهرداری در خیابان شریعتی،صدها تابلو نقاشی از هنرمندان اروپایی بر تابلوهای تبلیغاتی نصب کرده است به نظر من دانستن نام اثر و محل نگهداری آن به درد مردم نمی‌خورد.

از شهرداری درخواست می‌کنم به جای هزینه‌کردن برای این تابلوها، مقداری مرگ موش بخرد و در جوی‌های این خیابان بریزد که مردم و کسبه از آن در عذابند.

خواننده اطلاعات

خیابانی به نام «محمدعلی کلی» نامگذاری کنند

پیشنهاد می‌کنم نام بلوار فرهنگ در منطقه سعادت‌آباد را که نام تکراری است و خیابانی در یوسف‌آباد نیز به همین نام است به نام «محمدعلی کلی» تغییر دهند به دلیل محبوبیت ایشان و اینکه مسلمان بوده و بزرگترین قهرمان قرن بیستم شناخته شده است تا لااقل از این طریق به این مرد بزرگ احترام

گذاشته شود.

تلفن به خط ارتباطی

نسخه مناسب چاپ