اخبار کوتاه خارجی
 

کوپا آمه ریکا ۲۰۱۶ پرگل‌ترین تورنمنت تاریخ این رقابت‌ها

در کوپا آمه ریکا ۲۰۱۶ گل های فراوانی به ثمر رسیده که موجب شده است این رقابت‌ها به پرگل‌ترین تورنمنت تاریخ بدل شود.

به گزارش مارکا، در یکصدمین سال راه‌اندازی کوپا آمه‌ریکا، تورنمنت پرگلی در آمریکا در جریان است. این رقابت‌ها که با چهار تیم بیشتر برگزار می شود، دروازه‌ها فراتر از تصور همه باز شده است تا شاهد تورنمنت پرگلی باشیم.در مجموع دیدارهایی که تاکنون برگزارشده، ۸۴ گل به ثمر رسیده است (میانگین سه گل در هر دیدار).

لیونل مسی، مهاجم تیم ملی فوتبال آرژانتین با چهار گل، برترین گلزن تیمش است. آرژانتین موفق شد پاناما را نتیجه پنج بر صفر و ونزوئلا را چهار بر یک شکست داد. در مقابل، شیلی با پیروزی تاریخی هفت بر صفر برابر مکزیک، پرگل‌ترین بازی را در تاریخ فوتبال خود به ثبت رساند. ادواردو وارگاس، مهاجم شیلی هم با ۶ گل در دو بازی، وارد رقابت کسب جایزه برترین گلزن این بازی ها شد.

اونای امری جانشین لوران بلان در پاری سن ژرمن

مدیر برنامه های سرمربی PSG اعلام کرد طی چند روز آینده بلان این تیم را ترک می کند.

به گزارش اکیپ، لوران بلان دوران موفقی را در پاری سن ژرمن سپری و جام های زیادی با این تیم کسب کرد اما به نظر می رسد سرانجام باید بهای قهرمان نشدن در لیگ قهرمانان اروپا را بپردازد.بلان سال ۲۰۱۳ هدایت پاری سن ژرمن را پذیرفت و سه قهرمانی در لوشامپیونه و دو قهرمانی در جام حذفی کسب کرد.همانطور که پیش بینی می شود، اونای امری، سرمربی فصل پیش سویا به زودی به عنوان سرمربی جدید پاری سن ژرمن معرفی خواهد شد. او در سه فصل گذشته با سویا قهرمان لیگ اروپا شده است.

داستان دخترپنا‌هنده سوری در جدال با مرگ

وحضور درالمپیک

شناگر پناهنده سوری در آلمان موفق شد سهمیه المپیک بگیرد و حالا امیدوار است در ریودوژانیرو بتواند مدال بگیرد.

به‌ گزارش سایت ریو ۲۰۱۶، یسرا ماردینی دو سال پیش از راه دریای مدیترانه به آلمان پناهنده شده است. او اهل سوریه است و پس از شروع جنگ در این کشور از آنجا خارج شده است.

آگوست امسال او در ۱۸ سالگی در بازی‌های المپیک ریو شرکت می‌کند و عضو تیم پناهندگان خواهد بود. قایق یسرا و هم سفرانش به هنگام سفر در دریای مدیریترانه خراب می‌شود و یسرا و خواهرش از قایق خارج شد و آن را تا ساحل هل می‌دهند. به ‌این‌ ترتیب، آنها جان ۲۰ نفر را نجات می‌دهند.

پس از رسیدن یسرا به برلین، استعداد یسرا سریعا شناخته می‌شود و او در یکی از باشگاه‌های قدیمی برلین شروع به تمرین می‌کند. او درباره راهیابی به المپیک هم گفت: به خانواده‌، مربی‌، دوستان و همه کسانی که کمک کردند فکر می‌کنم. می‌خواهم به همه نشان دهم که بعد از تحمل درد و طوفان مشکلات، روزهای آرامی هم در راه هست.

در سال ۲۰۰۵، IOCدو میلیون دلار را صرف برنامه‌های مربوط به پناهندگان کرد. این تلاش‌ها سبب شد که تیم پناهندگان المپیک تشکیل شود. به غیر از یسرا، یک شناگر سوری دیگر، پنج دونده سودانی، دو جودوکار اهل کنگو و یک دونده ماراتن اهل اتیوپی نیز در تیم پناهندگان المپیک حضور دارند.تیم پناهندگان المپیک زیر پرچم المپیک بازی خواهد کرد. این تیم در کنار دیگر تیم‌ها در دهکده المپیک حضور خواهد داشت.

نسخه مناسب چاپ