جهان فوتبال
 

رقابت‌های کوپا آمه‌ ریکا
صعود مقتدرانه آرژانتین به فینال
تیم ملی فوتبال آرژانتین با یک بازی یک طرف و هجومی برابر آمریکا میزبان رقابت های کوپا آمه ریکا با چهار گل به پیروزی رسید و به فینال راه پیدا کرد.
به گزارش ایسنا، مرحله نیمه نهایی رقابت های کوپا آمه ریکا با انجام یک دیدار آغاز شد که در آن آمریکا میزبان به مصاف تیم ملی فوتبال آرژانتین رفت. در این دیدار آرژانتین کار راحتی پیش رو داشت و توانست برابر میزبان خود با چهار گل به پیروزی برسد تا با اقتدار جواز صعود به فینال را به دست آورد.
شاگردان خراردو مارتنیو شروعی طوفانی در این دیدار داشتند و در دقیقه چهار توسط لاوتزی به گل رسیدند. لیونل مسی، کاپیتان آلبی سلسته در دقیقه ۳۲ گل دوم تیمش را به ثمر رساند تا بازی در نیمه نخست با همین نتیجه به پایان رسد.در نیمه دوم بازهم این آرژانتین بود که بازی بهتری را به نمایش گذاشت و دو بار در دقایق ۵۶ و ۸۶ توسط گونسالو ایگواین به گل رسید تا بازی را با نتیجه چهار بر صفر به سود خود به پایان رساند.

بازگشت موراتا به رئال مادرید
ستاره اسپانیایی یوونتوس به تیم سابق خود رئال مادرید بازگشت.
به گزارش ایسنا، رئال مادرید از حق بازخرید خود در قرارداد موراتا استفاده کرد و این بازیکن را با پرداخت ?? میلیون یورو به یوونتوس به خدمت گرفت. به این ترتریب موراتا که اکنون در رقابت های یورو ۲۰۱۶ در کشور فرانسه حضور دارد، بعد از ۲ سال به تیم سابق خود بازگشت و در این تیم به میدان خواهد رفت.معلوم نیست با حضور موراتا چه سرنوشتی در انتظار کریم بنزما باشد چرا که بعید است موراتا که در شرایط بسیار خوبی قرار دارد، فصل بعد روی نیمکت بنشیند.

خداحفظی «زلاتان ابراهیموویچ» پس از یورو ۲۰۱۶
کاپیتان تیم ملی فوتبال سوئد پس از پایان رقابتهای یورو ۲۰۱۶ برای همیشه با فوتبال ملی وداع می کند.
به گزارش مهر، «زلاتان ابراهیموویچ» ۳۴ ساله از تمام هوادارانی که طی این سال ها از وی حمایت کرده اند تشکر کرده است.زلاتان در مصاحبه پیش از بازی خود گفت: آخرین بازی سوئد در یورو آخرین بازی من خواهد بود. امیدوارم تا آنجا که می توانیم بالا برویم. من از اینکه کاپیتان تیم ملی کشورم بوده ام به خودم افتخار می کنم.وی افزود: می خواهم در این لحظه از هوادارانم تشکر کنم که همواره مرا حمایت کرده اند. پرچم سوئد همیشه با من خواهد بود و در کنار آن می ایستم.

یو ونتوس«آلکسیس سانچز» را می خواهد
مهاجم شیلیایی تیم فوتبال آرسنال مورد توجه باشگاه یوونتوس واقع شده است.
باشگاه یوونتوس در نظر دارد «آلکسیس سانچز» را جایگزین «آلوارو موراتا» در این تیم کند.موراتا از فصل آینده با پیراهن تیم فوتبال رئال مادرید به میدان خواهد رفت.
یووه همچنین برای جذب «روملو لوکاکو» و «ادینسون کاوانی» هم اقداماتی را انجام داده است. آنها با این حال نظر مساعدتری بر روی سانچز دارند چون بر این باورند قیمت این بازیکن ارزان تر است.این بازیکن شیلیایی از سال ۲۰۱۴ در ۹۳ بازی برای آرسنال ۴۲ گل به ثمر رسانده است.

نسخه مناسب چاپ