بررسی مشکلات رسانه‌های استان ایلام
ایلام – خبرنگار اطلاعات: مشکلات رسانه‌های استان ایلام برطرف می‌شود.

نماینده مردم دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی که در نشستی با اعضای هیات رئیسه خانه مطبوعات استان ایلام سخن می‌گفت، افزود: خوشبختانه در چند سال اخیر در استان ایلام مطبوعات و رسانه‌های مجازی از رشد خوبی برخوردار بوده‌اند. علی محمد احمدی یادآور شد: تاکنون آن‌طور که شایسته است در زمینه‌ رسانه‌های استان ایلام سرمایه‌گذاری نشده است.

وی با اشاره به دغدغه‌های اصحاب رسانه و مطبوعات استان ایلام گفت: در جریان سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به ایلام این مشکلات مطرح و برای رفع آنها تلاش خواهد شد. به‌گفته احمدی ساخت خانه مطبوعات، پرداخت یارانه کاغذ به مطبوعات، افزایش اعتبار برای قدردانی از خبرنگاران از جمله مطالبات اصحاب رسانه است که باید مورد عنایت واقع شود.حمید کرمی مدیرمسئول هفته نامه پیک ایلام نیز در این نشست گفت: متاسفانه در کشور در نحوه توزیع یارانه کاغذ به مطبوعات عدالت رعایت نمی‌شود.همچنین سرپرست روزنامه اطلاعات در استان ایلام گفت: دیدار اصحاب رسانه با نمایندگان مجلس‌باید استمرار داشته باشد.

خبرنگار روزنامه اطلاعات در استان ایلام نیز در این نشست گفت: حوزه رسانه و مطبوعات استان ایلام مشکلات فراوانی دارد که بخش عمده‌ای از آن مربوط به حوزه‌های اقتصادی و مالی می‌شود که تاکنون هیچ راهکاری برای رفع این دغدغه‌ها ارائه نشده و همواره در چنین نشست‌هایی به کلی گویی‌ها بسنده می شود.

پژمان مهدوی از نماینده مردم دهلران، آبدانان، دره‌شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی خواست که مقدمات ایجاد صندوق اعتباری خبرنگاران در استان ایلام را با گرفتن کمک‌های مالی از دولت فراهم کند تا زمینه رفع بخشی از مشکلات مالی خبرنگاران و جامعه رسانه‌ای استان ایلام فراهم شود.سردبیر نشریه کوشک در استان ایلام نیز تغییر دیدگاه سیاسیون، دانشگاهیان و مطبوعات استان ایلام را ضروری دانست.

در پایان حیدر داوودی رئیس خانه مطبوعات استان ایلام با اشاره به عمر بیست و پنج ساله نشریات محلی در ایلام گفت: نخستین هفته نامه محلی ایلام به نام مبشر توسط یک روحانی اهل قم در ایلام منتشر شد.

داوودی افزود: مطبوعات استان ایلام از نظر کمیت از روند روبه رشد و مطلوبی برخوردارند.

نسخه مناسب چاپ