چهل سال پیش…
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز شنبه ۵ تیرماه،۱۳۵۵ (برابر با ۲۷ جمادی‌الثانی۱۳۹۶، ۲۶ژوئن۱۹۷۶) نقل شده است
 

1

قیمت جدید اتومبیلهای پژو، بنز و بی.‌ام.‌و

اداره کل گمرک براساس آخرین تغییرات نرخ ارز مارک و فرانک قیمت انواع اتومبیلهای مرسدس بنز و بی.‌ام‌.و آْلمانی و پژو فرانسوی را اعلام کرد.

نصب تلفنهای عمومی مکالمه با شهرستانها آغاز شد

نصب تلفن‌های عمومی که مخصوص مکالمات تلفنی با شهرستان‌های کشور می‌باشد در تهران آغاز شد و از امروز ساکنین پایتخت میتوانند با مراجعه به مراکز تلفنی مختلف که در نقاط گوناگون تهران قرار دارد بدون واسطه با استفاده از سکه‌های۲ تا ۲۰ ریالی با شهرستانها تماس تلفنی برقرار کنند.

اکنون کار نصب ۳۵ دستگاه تلفن‌های عمومی بین شهری در تهران آغاز شده و چند دستگاه آن نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

۷۰۰ هزار نفر به سواحل دریای خزر رفتند

در اولین هفته تابستان، دریای خزر به مسافران گرما زده تهرانی که با استفاده از دو روز تعطیل آخر هفته راهی شهرهای ساحلی دریای خزر شده بودند، روی خوش نشان داد و هفتصد هزار مسافر که با نزدیک به یکصد هزار وسیله نقلیه به سواحل دریای نیلگون خزر روی آورده بودند، راضی بازگشتند.

در دو روز گذشته، هوای شهرهای ساحلی گیلان و مازندران آفتابی و دریا نیز آرام بود. ولی صبح دیروز، با ریزش باران ملایمی در شهسوار، دریا اندکی امواج دار شد ولی این موج به اندازه‌ای نبود که مانع استفاده مسافران از دریا شود.

نرخ جدید ۲۳ قلم روغن خوراکی تعیین شد

مرکز بررسی قیمت‌ها، نرخ تثبیتی۲۳ قلم روغن‌های خوراکی وارداتی را تعیین و برای اجرا ابلاغ کرد. نرخ تثبیتی روغن‌های خوراکی به تفکیک شرکت وارد کننده هم برای عمده فروشی و هم برای خرده فروشی و مصرف کننده تعیین و اعلام گردیده است.

قیمت‌های خرده فروشی تثبیتی روغنهای خوراکی برای مصرف کننده بشرح زیر خواهد بود:

روغن ذرت مازولا قوطی یک گالنی ۷۹۹ ریال.

روغن اراشید اسین سوی قوطی یک کیلوئی۱۵۹ ریال.

روغن زیتون شمن قوطی یک کیلوئی۲۶۳ ریال.

روغن زیتون ساسو ایتالیائی شیشه ۲۰۰ سی.سی ۹۳ ریال.

روغن زیتون اسپانیا شیشه۲۵۰ گرمی ۶۰ ریال.

گل «غفور» تور دروازه شوروی را لرزاند

جمعه۴ تیر ورزشگاه آریامهر(دیدار دوستانه)تیم ملی ایران ۱(غفور جهانی دقیقه۸۸) تیم ملی زیر ۲۳ ساله‌های شوروی صفر. تماشاگر نزدیک به ۳۰ هزار نفر، چمن‌ عالی، هوا خوب.

ارزش بازی***

ایران: مهدی عسگر خانی(۳) ـ باغدیک عابدیان(۲) ـ بیژن ذوالفقار نسب(۳) ـ نصرالله عبداللهی(۲) حسین کازرانی از دقیقه۵۷ (۲)، آندرانیک اسکندریان(۲)ـ علی پروین(۳)ـ پرویز قلیچ‌خانی (۳ـ کاپیتن)، ابراهیم قاسمپور(۳) ـ حسن روشن(۳)، غفور جهانی(۴)، مجید بشکار(۲)، محمدرضا عادلخانی از دقیقه ۵۳ (۲)، مربی: حشمت مهاجرانی. جمع امتیازات: ۳۰٫

کلی با کشتی‌گیر ژاپنی مساوی کرد!

توکیو ـ آسوشیتدپرس ـ محمد علی قهرمان مشت‌زن» جهان در رشته سنگین وزن طی پنج راوند مبارزه علیه «آنتونیواینوکی» کشتی‌گیر سنگین وزن ژاپنی فقط توانست که دو ضربه سنگین به رقیب بزند در حالیکه بیش از پنج بار بر اثر ضربه پای اینوکی نزدیک بود ناک دان شود که سه بار به طناب رینک چسبید و دوبار هم به زانو در آمد با وجود این مبارزه این دو مشت زن ـ کشتی‌گیر ژاپنی به تساوی انجامید.

code

نسخه مناسب چاپ