اخبار کوتاه شهرستان
برپایی نمایشگاه گل‌های خشک در بردسیر

کرمان ـ خبرنگار اطلاعات: نمایشگاه گل‌های خشک با عنوان «عطر گل‌های انتظار» در بردسیر برپا شد. مسئول برگزاری نمایشگاه عطر گل‌های انتظار اعلام کرد: در این نمایشگاه ۸۰ تابلو گل خشک در معرض دید قرار دارد.

به گفته وی تابلوها حاصل کار یک گروه ۱۰ نفری است که در مدت ۶ ماه گل‌های خشک را جمع‌آوری کرده‌اند.ناهید ایران دوست، افزود: نمایشگاه عطر گل‌های انتظار تا ۲۰ مهر برای بازدید دانش‌آموزان و فرهنگیان دایر است.

بهره‌برداری از پروژه راه دریان ـ شبستر

شبستر ـ خبرنگار اطلاعات: پروژه راه دریان به شبستر به طول ۵ر۸ کیلومتر در آیینی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

عقلمند فرماندار شبستر در این آیین گفت: این جاده که شهر دریان را به بزرگراه شبستر ـ سلماس در ابتدای خروجی شبستر متصل می‌کند با صرف ۴۲ میلیارد ریال اعتبار توسط اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی ساخته شده است.وی همچنین از مشارکت نیکوکاران و اهالی دریان در اجرای این پروژه خبر داد و گفت: ۳ میلیارد ریال از هزینه‌های ساخت جاده دریان ـ شبستر از محل مشارکت‌های مردمی و نیکوکاران تامین شد.

فرماندار شبستر با اشاره به اقدام‌های انجام شده در این شهرستان اعلام کرد: ۱۲ هکتار فضا برای ساخت کارخانه در منطقه ویژه اقتصادی سهلان واگذار خواهد شد. وی افزود: فقط ۴ کیلومتر آسفالت راه روستایی در این شهرستان باقی مانده است.عقلمند در پایان اظهار امیدواری کرد در دولت یازدهم شاهد چهار بانده کردن راه شبستر و سلماس باشیم.

شهرک صنعتی اوز به سوخت گاز طبیعی مجهز می‌شود

اوز ـ خبرنگار اطلاعات: کار لوله‌کشی گاز شهرک صنعتی اوز به پایان رسیده و این شهرک و کشتارگاه صنعتی طیور شهر اوز به زودی دارای گاز می‌شوند.

بخشدار اوز با اعلام این خبر افزود: شهرک بزرگ صنعتی اوز واقع در ۵ کیلومتری شرق شهر اوز با ۸۴ هکتار مساحت و انجام زیرسازی خیابان‌ها، لبه‌گذاری، جدول‌کشی ساخت منبع یکهزار مترمکعبی بتونی، لوله‌کشی آب و گاز، حفر یک حلقه چاه و نصب پمپ آب دارای انرژی سوخت گاز طبیعی می‌شود.محمدحسین آتش‌فراز افزود: مدیرعامل شرکت گاز استان فارس در بازدید از این شهرک، اعتبار لازم را برای وصل کردن لوله گاز به شهرک تامین کرد و در ۳ ماه آینده این شهرک به گاز طبیعی متصل می‌شود. وی همچنین افزود: کشتارگاه صنعتی طیور شهر اوز هم در ۶ کیلومتری شهر اوز به گاز طبیعی متصل می‌شود.

مشاهده یک گونه پرنده کمیاب در «بزنگان» مشهد

مشهد ـ خبرنگار اطلاعات: یک گونه پرنده کمیاب پس از یک قرن در منطقه حفاظت شده «بزنگان» مشاهده شد.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش حفاظت محیط زیست خراسان رضوی با اعلام این خبر افزود: این پرنده در ضلع غربی منطقه حفاظت شده کوه «بزنگان» دیده شده است.وی گفت: سنگ چشم دم گاه حنایی از پرندگان جوجه‌آور، کمیاب و مهاجر نواحی شمال شرق استان به شمار می‌رود که از سال ۱۸۹۶ تاکنون گزارش موثقی از مشاهده آن وجود ندارد.

علی خانی درباره مشخصات ظاهری این گونه جدید گفت: این پرنده نسبتاً درشت جثه با سر بزرگ، منقار نسبتاً کوتاه و دم بلند است که جنس نر و ماده آن تقریباً هم شکل هستند.وی افزود: سنگ چشم دم گاه حنایی در درختزارها و بوته‌زارهای باز و خشک و حاشیه کشتزارها به سر می‌برد و عموماً از حشرات و گاهی از دوزیستان و خزندگان تغذیه می‌کند.

خرید توافقی ۴۱ هزار تن محصولات کشاورزی

قزوین ـ خبرنگار اطلاعات: مدیر سازمان تعاون روستایی استان قزوین از خرید ۴۱ هزار تن محصولات کشاورزی و دامی در این استان خبرداد.

مهندس ناطق معین‌الدین گفت: این محصولات که شامل تولیدات باغی، دامی و کشاورزی است به صورت توافقی در ۵ ماه از کشاورزان و دامداران منطقه خریداری شده است.

وی ارزش محصولات خریداری شده را ۳۵۸ هزار و ۵۸۳ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: خرید توافقی گامی به سوی کنترل و تنظیم بازار تولید، افزایش کیفیت محصولات کشاورزی و دامی و حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان با حذف واسطه‌های ناخواسته و سودجو است.

به گفته او کمک به کشاورزان و دامداران در فروش محصول و جلوگیری از ضرر و زیان دولت از طریق کاهش دامنه خریدهای تضمینی و کاهش نقش واسطه‌ها و کاستن فاصله تولید تا مصرف از دیگر اهداف خرید توافقی است.

نسخه مناسب چاپ