گشایش دهمین نمایشگاه بزرگ کتاب در ارومیه
ارومیه ـ خبرنگار اطلاعات: دوازدهمین نمایشگاه کتاب استان آذربایجان‌غربی و دهمین نمایشگاه سراسری کتاب ارومیه در مراسمی با حضور ۴۰۰ ناشر کشوری و ۳۰ ناشر استانی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ارومیه گشایش یافت.

این نمایشگاه با حضور استاندار آذربایجان‌غربی، جمعی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی استان و فعالان حوزه کتاب و انتشارات و علاقه‌مندان به آثار مکتوب در ارومیه آغاز به کار کرد.

حجت‌الاسلام محمدباقر کریمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در مراسم آغاز به کار این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه ۴۰ هزار عنوان کتاب در ۲۳۴ غرفه در معرض بازدید و خرید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. وی افزود: امسال برای نخستین بار هفت ناشر داخلی به نمایندگی از ۲۰ ناشر خارجی کتب خارجی را عرضه می‌کنند.

وی ادامه داد: در استان ۹۶ ناشر مجوز فعالیت دارند و در طول سال جاری در استان ۱۱۰ کتاب مجوز نشر گرفته‌اند که از این تعداد هم ۶۸ عنوان چاپ و منتشر شده است.وحید جلال‌زاده استاندار آذربایجان‌غربی هم در این مراسم گفت: بالاترین اقتدارها اقتدار فرهنگی است و هیچ فرهنگی اعتلا پیدا نمی‌کند مگر اینکه به قلم ارج بنهد.

برپایی غرفه چاپ، غرفه قصه‌گویی، همایش عصری با حافظ، عصر شعر و طنز، عصر شعر شهریار، همایش بررسی ابعاد دفاع مقدس و رونمایی از سه کتاب در حوزه دفاع مقدس از جمله برنامه‌های جنبی این نمایشگاه هفت روزه است.

نسخه مناسب چاپ