تشکیل دوره‌های آموزشی روزنامه‌نگاری و مترجمی در خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی
تبریز ـ خبرنگار اطلاعات‌: مدیر‌خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی از تشکیل دوره‌های مقدماتی و پیشرفته روزنامه‌نگاری و مترجمی زبان انگلیسی در تبریز خبرداد.

پیمان پاکزاد با اشاره به آغاز نام‌نویسی این دوره‌ها، افزود: علاقمندان می‌توانند با در دست داشتن کپی شناسنامه و کارت ملی، دو قطعه عکس و فیش واریزی به مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال به حساب خانه مطبوعات نزد بانک ملت به شماره ۱۹۰۹۵۴۶۱۰۷ ـ شعبه میدان قطب تبریز نسبت به نام‌نویسی اقدام کنند.

وی با اعلام این‌که خبرنگاران استان با ارائه معرفی‌نامه می‌توانند از ۴۰ درصد تخفیف در هزینه شرکت در این دوره‌های آموزشی بهره‌مند شوند، گفت: در این دوره‌های مقدماتی از استادان مجرب آذربایجان‌شرقی و در دوره‌ پیشرفته علاوه بر استادان محلی از محضر استادان مدعو دانشگاه‌های تهران استفاده خواهد شد.

به گفته پاکزاد برای نخستین بار در قالب این دوره‌های آموزشی دوره مقدماتی مترجمی خبر با کمترین شهریه ممکن در ۲۰ جلسه آموزشی تشکیل می‌شود.

وی همچنین از فعالیت پایگاه اینترنتی جدید خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی در آینده نزدیک خبر داد و افزود: این پایگاه ارتباط تعاملی با اعضا را دنبال خواهد کرد.

پاکزاد امضاء توافقنامه با شهرداری تبریز در زمینه ارائه خدمات رایگان بهداشتی و درمانی به خبرنگاران استان با ارائه معرفی‌نامه از خانه مطبوعات و اجرای طرح بسته سلامت و کمک هزینه سلامت با مشارکت دستگاه‌های اجرایی و شهرداری تبریز را از جمله فعالیت‌های خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی برشمرد و افزود:‌ اعزام تعدادی از خبرنگاران برای دیدار رهبری به مناسبت قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز در سال گذشته، اعزام ۶ عضو از خانه مطبوعات استان به عتبات عالیات و برگزاری دوره‌های آموزش روزنامه‌نگاری و صدور گواهی پایان دوره از دیگر فعالیت‌های خانه مطبوعات استان است.

وی در پایان اعلام کرد:‌ برنامه‌ریزی‌های لازم برای بستن چندین قرارداد و تفاهمنامه همکاری با برخی از دستگاه‌های اجرایی استان انجام شده است.

نسخه مناسب چاپ