۴۹ درصد پست‌های دستگاه قضایی استان مرکزی خالی است
اراک ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس کل دادگستری استان مرکزی، کمبود نیروی انسانی در دستگاه قضایی را مشکل جدی دادگستری استان اعلام کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین قاسم عبداللهی با بیان این‌که ۴۹ درصد پست‌های کارمندی دستگاه قضایی استان مرکزی خالی است، افزود: پارسال فقط یک قاضی زن جذب دادگستری استان شد و کمبود قاضی و مشاور زن برای پنج شعبه دادگاه‌های خانواده در اراک از دیگر کمبودهای این دادگستری است.

وی با اشاره به این‌که از نظر فراوانی عناوین مجرمانه استان، سرقت و سپس توهین در ردیف‌های اول قرار دارند، گفت: پارسال ۱۵ هزار و ۱۱۸ فقره سرقت و ۱۴ هزار و ۴۶۴ مورد توهین به اشخاص در پرونده‌ها ثبت شده است.وی مجموع پرونده‌های وارده به محاکم استان در سال گذشته را ۱۳۶ هزار و ۴۴۱ فقره اعلام کرد و افزود:‌ این میزان نسبت به مدت مشابه قبل آن ۷ درصد افزایش داشته است.

حجت‌السلام عبداللهی یادآور شد:‌ متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌های ورودی به محاکم استان مرکزی در دادسراها ۳۹ روز، دادگاه‌های حقوقی ۷۷ روز و در دادگاه‌های جزایی و انقلاب ۶۰ روز است.وی با اشاره به پرونده‌های زمین ‌خواری هم گفت: پارسال برای خلع ید ‌از ۵۸۱ هکتار از اراضی دولتی به ارزش بیش از ۸۸۳ میلیارد و ۹۱۴ میلیون ریال رای صادر شد و زمین‌ها به بیت‌المال بازگردانده شد.

نسخه مناسب چاپ