بان کی مون حمایت عربستان از مبارزه با تروریسم را ستود!
سرویس خارجی: بان کی مون از عربستان سعودی به دلیل آنچه حمایت سیاسی و مالی بسیار از فعالیت‌های سازمان ملل در مبارزه با تروریسم خواند، قدردانی کرد.
در این رابطه، « استفان دوجاریک »سخنگوی بان کی مون، پس از پایان دیدار وی با محمد سلمان جانشین ولیعهد عربستان در نیویورک گفت: دو طرف در مورد دستیابی به تدابیر ملموسی که می‌تواند اوضاع را در یمن بهبود بخشد گفتگو کردند.از سوی دیگر، محمد بن سلمان، وزیر دفاع سعودی پس از دیدار با دبیرکل سازمان ملل در گفتگویی اظهار داشت، از گزارش سازمان ملل که عملیات ائتلاف عربی تحت امر عربستان در یمن را محکوم کرده بود، خشمگین نیست و کشورش توانسته مسیر این گزارش را تغییر دهد.
شاهزاده سعودی در ادامه این سفرخود، با شماری از مسئولان شرکت‌های نظامی، رئیس و اعضای شرکت‌های هواپیما سازی بوئینگ، ریپیون و لاکهید مارتین، به صورت جداگانه‌، دیدار و گفتگو کرد .
خبردیگری از عربستان حاکیست، در پی یورش نظامیان آل سعود به روستای «عوامیه» در شمال قطیف، یک شهروند شیعه عربستانی به دست نیروهای امنیتی عربستان کشته شد.
در همین رابطه، شبکه خبری «النبأ»، گزارش داد، نیروهای امنیتی به محاصره خانه یکی از چهره‌های سرشناس این منطقه اقدام و تلاش کردند دو تن از پسران «علی عبدالرحیم الفرج» را به نام‌های «عبدالرحیم علی عبد الرحیم الفرج» و «ماجد علی عبد الرحیم الفرج» بازداشت کنند.از سویی، نیروهای امنیتی رژیم سعودی دو برادر دو قلو عضو گروه تروریستی داعش را که اقدام به کُشتن پدر و مادر خود کرده بودند در ریاض دستگیر کردند.
در خبر دیگری، شرکت سعودی «دمام» به دلیل ناتوانی مالی قادر به پرداخت حقوق کارگران خارجی از جمله کارگران پاکستانی نشد.

نسخه مناسب چاپ