شکست والیبال ایران برابر پر افتخارترین تیم لیگ جهانی
 

تیم ملی والیبال ایران در دومین مسابقه خود در هفته دوم لیگ جهانی به مصاف برزیل رفت و برای دومین بار در رقابت های امسال مغلوب پرافتخارترین تیم لیگ جهانی شد.

به گزارش ایرنا،تیم های ملی والیبال ایران و برزیل از ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه عصر دیروز در سالن آلکساندر نیکولیچ شهر بلگراد به مصاف یکدیگر رفتند که این مسابقه دومین دیدار این تیم ها در لیگ جهانی امسال بود.

ملی پوشان کشورمان در ست دوم این مسابقه ۲۶ بر ۲۴ به پیروزی رسیدند اما در ست های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۱۶ و ۲۵ بر ۱۷مغلوب آبی پوشان برزیل شدند و نتوانستند شکست هفته نخست را جبران کنند.

سعید معروف، سید محمد موسوی، شهرام محمودی، عادل غلامی، میلاد عبادی پور، محمد جواد معنوی نژاد و مهدی مرندی بازیکنان شروع کننده تیم ملی والیبال ایران در این مسابقه بودند که نسبت به دیدار روز گذشته برابر بلغارستان تغییری نداشت.رائول لوازنو سرمربی تیم ملی والیبال ایران در ادامه این مسابقه از دیگر بازیکنان شامل علیرضا بهبودی، مجتبی میرزاجانپور، علیرضا مباشری و حمزه زرینی استفاده کرد.

تیم ملی والیبال ایران در ست دوم این مسابقه در حالی که در امتیاز ۲۰ بر ۱۵ پنج امتیاز از برزیل پیش بود، ملی پوشان برزیل در امتیاز ۲۳ با ایران مساوی شدند اما در نهایت این ست را ۲۶ بر ۲۴ واگذار کردند.

تیم ملی والیبال ایران که تا کنون دو برد و پنج امتیاز کسب کرده است، امروز در سومین مسابقه خود در هفته دوم لیگ جهانی از ساعت‌۳۰ر۲۱ به مصاف صربستان میزبان این رقابت ها می رود.تیم های ملی والیبال ایران و برزیل تا کنون در اداور مختلف لیگ جهانی والیبال هفت بار به مصاف یکدیگر رفتند که چهار برد برای برزیل و سه پیروزی برای ایران ره آورد این دیدارهای بوده است.

تیم ملی والیبال برزیل با ۹ مدال طلا، ۵ نقره و ۴ برنز پرافتخارترین تیم لیگ جهانی است. این تیم که در سالهای ۱۹۹۳، ۲۰۰۱، ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ صاحب عنوان قهرمانی شده، امسال به دنبال دهمین قهرمانی خود در این رقابت هاست تا به عنوان میزبان المپیک بر افتخارات خود افزوده باشد.

ایران ۳ – بلغارستان ۱

همچنین تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه خود در هفته دوم لیگ جهانی موفق به شکست بلغارستان شد تا به سه امتیاز مهم این بازی دست یابد.

تیم های ایران و بلغارستان در نخستین دیدار این هفته در سالن ۸۵۰۰ نفری آلکساندر نیکولیچ شهر بلگراد به مصاف یکدیگر رفتند.

ملی پوشان ایران در ست نخست این مسابقه ۲۵ بر ۱۸ مغلوب بلغارستان شدند، اما در ست های دوم تا چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۲۰ به پیروزی رسیدند تا در نخستین مسابقه هفته دوم لیگ جهانی برد سه امتیازی به دست آورند.

سعید معروف، سید محمد موسوی، شهرام محمودی، عادل غلامی، میلاد عبادی پور، محمد جواد معنوی نژاد و مهدی مرندی بازیکنان شروع کننده تیم ملی والیبال ایران در این مسابقه بودند.

این دیدار نخستین رقابت تیم های ایران و بلغارستان در لیگ جهانی والیبال بود که ملی پوشان کشورمان در چهارمین سال حضور خود در لیگ جهانی موفق به شکست بلغارستان شدند.یوتسا ست‌کوویچ صربستانی (سرمربی اسبق تیم ملی والیبال جوانان ایران) به همراه محمد وکیلی که قبلا دستیارش در این تیم بود، از جمله تماشاگران اندک دیدار ایران و بلغارستان بودند.

صربستان، برزیل نامدار را شکست داد

در ادامه هفته دوم رقابت‌های لیگ جهانی والیبال، تیم‌های برزیل و صربستان که هر سه دیدار قبلی خود را با پیروزی پشت سر گذاشته بودند در بلگراد به مصاف هم رفتند که تیم میزبان فاتح این دیدار تماشایی بود و با نتیجه ۳ بر یک میهمان نامدارش را شکست داد.

صربستان ست‌های اول و دوم را ۲۵-۱۹ و ۲۵-۱۵ از آن خود کرد اما شاگردان رزنده در ست سوم ۲۵-۲۱ به بازی برگشتند در شرایطی که ست چهارم هم می توانست به سود پرافتخارترین تیم جهان تمام شود سرویس‌های عالی صرب‌ها خصوصا آتاناسیجویچ به کمک صرب‌ها آمد تا نماینده اروپا امتیاز کامل این دیدار را کسب کرده و به تنهایی در صدر جدول بایستد.

نسخه مناسب چاپ