امحای ۳۰ تن موادمخدر در سیستان و بلوچستان
زاهدان ـ خبرنگار اطلاعات: ۳۰ تن موادمخدر به مناسبت روز جهانی مبارزه با موادمخدر در زاهدان امحا شد.

سردار «حسین رحیمی» فرمانده انتظامی شهرستان سیستان و بلوچستان در آیین امحای این مواد و قدردانی از خانواده شهدای مبارزه با موادمخدر، گفت: موادمخدری که امحا می‌شود، دارویی نیست و در آزمایش‌های انجام شده آلودگی آنها مشخص شده است.

وی با اشاره به همجواری سیستان و بلوچستان با افغانستان، افزود: این استان همجوار با کشوری است که بیش از ۳۰۰ هزار هکتار از زمین‌های آن سالی دو بار زیر کشت موادمخدر می‌رود.

او با اشاره به وجود بیش از ۵ر۱ میلیون معتاد در کشور افزود: بیش از ۱۰۰ هزار نفر از آنان در سیستان و بلوچستان به سر می‌برند و خانواده‌هایشان سختی‌های بسیاری را متحمل می‌شوند.

او یادآور شد:‌ تاکنون ۴۰۰۰ شهید در راه مبارزه با موادمخدر تقدیم کرده‌ایم که بیش از ۲۰۰۰ نفر از آنان متعلق به استان سیستان و بلوچستان است.

سردار رحیمی با اشاره به این که سالانه ده‌ها تن موادمخدر توسط نهادهای امنیتی در سیستان و بلوچستان کشف می‌شود، تأکید کرد: این مسیر را با قدرت تمام ادامه خواهیم داد.

در ادامه نماینده ولی‌فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: ایران در زمینه مبارزه با موادمخدر فقط مردم کشور خود را نجات نمی‌دهد بلکه با کشف و امحای این مواد افیونی بشریت را نجات می‌دهد و لازم است مسئولان مربوطه نقش ایران اسلامی را از این زاویه برای جهانیان تبیین کنند.

در پایان این آیین از خانواده شهدای مبارزه با موادمخدر، مسئولان و فرماندهان انتظامی و مرزبانی شهرستان‌های سیستان و بلوچستان قدردانی شد.

نسخه مناسب چاپ