اجلاس جهانی شعر همسرایی برگزار می شود
نشست خبری موسسه نور گستر گلها با موضوع تشریح برگزاری دومین اجلاس جهانی شعر همسرایی و تولید فیلم های دفاع مقدس با حضور سید عباس مجابی مدیرعامل موسسه نورگستر گلها، محمد بیک زاده تهیه کننده پیشکسوت تلویزیون و سینما و دکتر محمود عزیزی مدیر بخش هنری این موسسه و جمعی از شعرای برجسته کشور با اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه نورگستر گلها در این نشست سیدعباس مجابی گفت: هنگامی که نامی از دفاع مقدس می شود ذهن ها فقط به سمت جنگ و اسلحه می‌رود چرا که همیشه یاد گرفتیم دفاع مقدس را اینگونه معرفی کنیم این درحالی است که می شود دفاع مقدس را با شعر و سایر هنرها هم معرفی کرد.مجابی با اشاره به فعالیت موسسه نور گستر گلها در حوزه تئاتر و فیلم های دفاع مقدس گفت: با برنامه هایی که در این عرصه پیش بینی کردیم حتما مردم در آینده نزدیک، شاهد تحولات عظیمی در این زمینه خواهند بود چرا که ما هرآنچه را که در توان داریم به میدان خواهیم آورد تا ثابت کنیم ما همان ملتی هستیم که هشت سال جلوی بزرگترین مستکبران جهان ایستاده ایم.

محمد بیک زاده تهیه کننده پیشکسوت سینما و تلویزیون نیز در مورد تولیدات نمایشی و مستند این موسسه اظهار داشت : یکی از مهم ترین اهداف موسسه نور گستر گلها تولید فیلم های سینمایی، سریال و مستند است و ما هم اکنون بخش مستند آن را شروع کردیم و در حال حاضر نیز مشغول فیلمبرداری و تهیه مستندات آرشیوی در این زمینه هستیم.

دکتر محمود عزیزی مدیر بخش امور هنری موسسه نورگسترگلها که حوزه تئاتر این موسسه را برعهده دارد در مورد فعالیت های این بخش گفت: ما برای خودمان پروژه‌ای را تعریف کردیم و امیدواریم بتوانیم آن را در آینده نزدیک عملیاتی کنیم. وی اضافه کرد: در جامعه ما موضوع فرهنگ و هنر به یک دغدغه تبدیل شده که با صدای بلند اعلام می شود و این سخت است که هنوز بعد از سی وهفت سال از انقلاب ، ما دغدغه فرهنگ و هنر را در جامعه‌ای که مبتنی بر تفکرو اخلاق است داشته باشیم.به گفته این استاد دانشگاه، دفاع مقدس وسیله‌ای شده است تا خیلی ها زیر چتر آن بتوانند برخی از کم کاری‌ها را توجیه کنند.

در ادامه این نشست ، بختیار بختیاری از شاعران برجسته کشور در این نشست نیز با بیان اینکه موسسه نور گستر گلها در تجمیع حدود ۲۳۰ شاعر کشور همت کرد تا آنان بتوانند در دو موضوع مناجات نامه و سوگند‌نامه نزدیک به ۵ هزار شعر در قالب مثنوی بسرایند و این یک حرکت بدیع جهانی است که تاکنون سابقه نداشته و سعی می کنیم آن را بزودی ثبت جهانی کنیم. وی با اشاره به نخستین برگزاری اجلاس جهانی شعر همسرایی درسال گذشته خبر داد: دومین اجلاس جهانی شعر همسرایی و اولین همایش انجمن شاعران ایران نیز از ۲۴ تا ۲۶ مرداد ۹۵ برگزار خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ