‎بازداشت مدیرفراری آژانس غیرمجاز تورهای زیارتی در تهران‏
سرویس حوادث: سه نفر که در پوشش آژانس غیر مجاز تورهای زیارتی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده‌اند، بازداشت شدند. ‏

ماموران پلیس در ۱۳دی پارسال از وقوع یک فقره درگیری از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ درمحدوده میدان فلسطین به کلانتری ۱۰۷ مطلع شدند و با حضور مأموران در محل مشخص شد که ده‌ها نفر از متقاضیان سفر زیارتی به کشور عراق با مدیرِ آژانس مسافرتی «آل کوثر» به نام «محمد» (۳۰ ساله) به دلیل انجام نشدن تعهدات از سوی مدیر آژانس مذکور برای اعزامشان به سفر زیارتی کشور عراق درگیر شده‌اند.‏

ماموران به منظور رسیدگی به شکایت شکات، اقدام به انتقال مدیر آژانس مسافرتی آل‌کوثر به دادسرای ناحیه شش خارک کرده و باتوجه به دلایل ارائه شده از سوی شکات متهم با قرار وثیقه ۱۰ میلیاردریالی روانه زندان شد. در ادامه تحقیقات مشخص شد که متهم پس از تأمین قرار ۱۰ میلیارد ریالی، متواری شده و مجدداً با همان کیفیت شروع به فعالیت کرده و در حال کلاهبرداری در سه استان اصفهان، مشهد و تهران است؛ از این رو با شناسایی دفاتری با نام آل‌کوثر در این سه استان، کارآگاهان به تمامی این استان‌ها اعزام شدند و سرانجام با ردیابی‌ها متهم چند روز قبل هنگام تردد در حوالی خیابان نیاوران دستگیر و با قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده روانه زندان شد؛ دو نفر دیگر از متهمان پرونده و از همدستان متهم اصلی پرونده بنام «علیرضا» (۲۹ ساله) و «مجید» (۳۹ ساله) نیز در حوالی پیچ شمیران و خیابان هنگام شناسایی و دستگیر و برای انجام تحقیقات تکمیلی به اداره چهاردهم پلیس‌آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند. رئیس‌ پلیس آگاهی تهران بزرگ، درباره این خبر افزود: آژانس آل‌کوثر فاقد هرگونه سابقه ثبت و مجوز رسمی از سازمان حج و زیارت است.‏ سردار محمدیان از سایر شکات و مالباختگانی که بدین شکل مورد کلاهبرداری قرار گرفته و تاکنون اقدامی در خصوص طرح شکایت خود نداشتند دعوت کرد تا برای طرح شکایت خود به اداره چهاردهم پلیس‌آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

*دستگیری سارقان حرفه‌ای خودرو در تهران ‏

دزدان و مالخران حرفه‌ای سرقت خودرو و لوازم داخل آن در پایتخت به دام افتادند. ‏

عوامل گشت آشکار پلیس آگاهی تهران در بیست و هشتم اردیبهشت امسال در اتوبان امام علی ( ع) به یک دستگاه خودرو مزدا ۳ با سه نفر سرنشین مظنون شدند که در استعلام پلاکِ خودرو مشخص شد که این خودرو دارای سابقه سرقت است. مأموران گشت به راننده مزدا ۳ دستور توقف دادند اما اوبدون توجه به هشدارهای پلیسی و با افزایش سرعت خودرو اقدام به فرار کرد که پس از تعقیب و گریز طولانی و بی توجهی راننده با شلیک چندین تیر هوایی، درنهایت ماموران در خیابان شهید رجایی لاستیک خودرو را مورد هدف قرار دادند که خودرو به گاردریل برخورد کرد و متوقف شد.‏ باتوقف خودرو، هر سه سرنشین آن اقدام به فرار کردند که مأموران یک نفر از آنها به‌نام «رضا» را از ناحیه ران پا مورد اصابت گلوله قرار دادند و دو نفر دیگر به اسامی «فرزین» و «محمدرضا» نیز دستگیر شدند. با دستگیری هر سه متهم، هماهنگی‌های لازم با عوامل اورژانس برای انتقال رضا به بیمارستان انجام شد اما با وجود انتقال متهم به بیمارستان وی پس از چند ساعت فوت کرد. در بازرسی داخل خودرو، مقادیر معتنابهی از اموال مسروقه خودروها کشف شد که با هماهنگی بعمل آمده با سرپرست دادسرای ناحیه ۳۴ تهران پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. رئیس پلیس آگاهی تهران درتوضیح این پرونده افزود: فرزین دربازجویی اعتراف کرد که خودرو مسروقه را یک ساعت قبل از برخورد با عوامل گشت پلیس آگاهی از یکی از سارقان سابقه دار و حرفه‌ای در زمینه سرقت خودرو به‌نام «حسن» تحویل گرفته و مدعی شد که دو سرنشین دیگرِ خودرو را صرفاً برای تفریح سوار خودرو مسروقه کرده بود.‏

وی به ده‌ها فقره سرقت داخل خودرو با همدستی حسن اعتراف کرد و گفت که اموال مسروقه را بواسطه دیگر متهم دستگیر شده ( محمدرضا) به متهم فوت شده ( رضا) فروخته است. سردار محمدیان اضافه کرد:در ادامه رسیدگی به پرونده سه نفر از خریداران اموال مسروقه به اسامی «سلیمان و حسن » ( دو برادر ) و «جعفر» دستگیر و در بازرسی از انبار محل نگهداری اموال مسروقه در منطقه «خلازیر» مقادیر معتنابهی از اموال مسروقه کشف و توقیف شد.این متهمان نیز به خرید اموال مسروقه از حسن اعتراف کردند.

درادامه حسن نیز در منطقه خلازیر به‌همراه سه نفر از همدستانش به‌نام‌های «رها»، «اسماعیل»و «مسعود»، با دو دستگاه خودرو پراید مسروقه و نیز مقادیر زیادی اموال مسروقه از جمله باطری خودرو، رینگ و لاستیک خودرو دستگیر و به سرقت تمامی این اموال در همان شب اعتراف کردند.

حسن متهم اصلی پرونده در تحقیقات به ده‌ها فقره سرقت با همدستی فرزین و نیز ده‌ها فقره سرقت دیگر با همدستی خواهرزاده‌اش به‌نام “محسن ” اعتراف کرد. با شناسایی مخفیگاه محسن در منطقه پاکدشت، وی با اطلاع از حضور کارآگاهان اقدام به فرار کرد که کارآگاهان با رعایت قانون بکارگیری سلاح او را از ناحیه پا زمینگیر و دستگیر کردند؛ با دستگیری متهم و در بازرسی از مخفیگاهش، یک دستکاه خودرو پرشیا مسروقه و نیز چند دستگاه لپ تاپ مسروقه به‌همراه مقادیر معتنابهی لوازم خودرو مسروقه از قبیل ده‌ها عدد باند و رادیو پخش کشف و توقیف شد. رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، افزود: تاکنون ده‌ها مالباخته شناسایی و برابر هماهنگی بعمل آمده با قاضی پرونده، قسمتی از اموال مسروقه کشف شده از متهمان به مالباختگان تحویل شده است وپیگیری برای تحویل اموال به مالباختگان در دستور کار اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.‏

*کشف ۲۰۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در پایتخت

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از کشف بیش از ۶۰ تن کالای قاچاق در قالب ۱۲ دستگاه تریلر و کامیون در پایتخت خبر داد.

سردار عباسعلی محمدیان افزود: در عملیات مشترک پلیس آگاهی و پلیس امنیت مقادیر قابل توجهی انواع سیگار، ‌لوازم خانگی،‌ پوشاک،‌ ظروف آشپزخانه و اقسام مختلفی از محصولات که مشابه آن در داخل کشور تولید می‌شود بصورت جاسازی یا همراه با اسناد جعلی در تهران شناسایی و توقیف شد.

وی افزود: ارزش ریالی این کالاها در بررسی‌های اولیه کارشناسان پلیس آگاهی بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

سردار محمدیان گفت: پلیس در این رابطه ۱۵ نفر را دستگیر کرد و عملیات ویژه برای شناسایی دیگر همدستان قاچاقچیان دستگیر شده ادامه دارد.

نسخه مناسب چاپ