نگاهی به بازی‌های مرحله یک چهارم نهایی یورو‌۲۰۱۶
فردا ؛لهستان سختکوش به مصاف پرتغال خوش‌شانس می رود
 

بازی‌های مرحله یک چهارم نهایی از فردا آغاز می‌شود. در نخستین دیدار این مرحله یاران لواندوفسکی پس از برتری سخت مقابل سوییس باید به مصاف پرتغالی بروند که برخلاف پیش‌بینی‌ها کرواسی مدعی را حذف کرد. لهستانی‌ها از خط دفاعی محکم و باصلابتی برخوردارند چرا که فقط یک بار دروازه‌شان آن هم در مرحله حذفی باز شده است. جالب اینکه رونالدو و یارانش تا به امروز بدون برد در طول ۹۰ دقیقه زیر تیغ انتقاد قرار دارند، انتقاداتی که به سانتوس مربی پرتغال وارد است اینکه چرا از ابتدا «رناتو سانچز» و «کوارشما» را به کار نمی‌گیرد. با این حال باید دید که آیا پرتغال باز هم می‌تواند با چاشنی خوش‌‌شانسی بر لهستان غلبه کند یا نه؟ برای رسیدن به پاسخ این مهم باید منتظر سوت پایان بازی بود.

روز جمعه شاهد یکی از بازی‌های جذاب و زیبای این مرحله میان دو تیم ولز و بلژیک خواهیم بود. ولز با گرت بیل پس از سال‌ها در یک تورنمنت بزرگ شرکت می‌کنند تا این جای کار هم بزرگی کرده و توانسته افتخار‌آفرینی کند. در حال حاضر با حذف انگلیس و دو تیم ایرلند شمالی و جنوبی تنها تیم بریتانیایی باقی مانده به مصاف تیم پرستاره بلژیک می‌رود که با حذف پرقدرت تیم مجارستان برای همه رقبا خط و نشان کشید.

تقابل دو ستاره برتر دو تیم یعنی ادن آزار و گرت بیل در لباس ملی جذابیت‌های این بازی را دو چندان می‌کند. برنده این دیدار به مصاف برنده بازی لهستان و پرتغال می‌رود.

شنبه دوازدهم تیر حساسترین بازی را دو تیم آلمان و ایتالیا انجام خواهند داد. ایتالیای مدعی با اعتماد‌به‌نفس دو چندان قصد دارد قهرمان جهان را از سر راه خود بردارد، کاری بس دشوار که فقط انتظار می‌تواند پاسخگوی نتیجه این بازی باشد نه پیش‌بینی و … در آخرین دیدار در مرحله یک چهارم نهایی فرانسه میزبان پذیرای ایسلند شگفتی‌ساز خواهد بود، تیمی که در آن از ستاره‌های نامدار خبری نیست.

اما هر ۱۱ بازیکن تا آخرین نفس برای برد می‌جنگند بدون ترس از نام حریف. برنده آلمان و ایتالیا هم طبق قرعه به مصاف برنده دیدار فرانسه و ایسلند می‌رود.

برنامه مرحله یک چهارم نهایی به شرح زیر است:

لهستان – پرتغال (پنجشنبه ۱۰ تیر- شهر مارسی ساعت ۲۳:۳۰)

بلژیک – ولز (جمعه ۱۱ تیر- شهر لیل ۲۳:۳۰)

آلمان – ایتالیا (شنبه ۱۲ تیر- شهر بوردو ۲۳:۳۰)

فرانسه – ایسلند (یکشنبه ۱۳ تیر- شهر سنت دنی ۲۳:۳۰)

ایتالیا باحذف مدافع عنوان قهرمانی حریف آلمان شد

تیم ملی اسپانیا مدافع عنوان قهرمانی با شکست مقابل تیم ملی ایتالیا از دور رقابت ها حذف شد.

به گزارش ایرنا،‌ در این دیدار که در ورزشگاه سنت دنیس پاریس فرانسه برگزار شد، تیم ملی ایتالیا با دو گل از سد اسپانیا گذشت و گام به مرحله یک چهارم پایانی گذاشت.

گل های این دیدار را جورجیو کیه لینی در دقیقه ۳۳ و گرازیانو پله در دقیقه ۱+۹۰ برای تیم ایتالیا زدند.

ایتالیایی ها بر خلاف تصور ، شروع توفانی مقابل مدافع عنوان قهرمانی داشتند، شاگردان آنتونیو کونته سرمربی ایتالیا با دفاع در یک سوم خط میانی اسپانیا، اجازه بازیسازی را به هافبک های خلاق حریف ندادند.

لاجوردی پوشان ایتالیا با استفاده از اشتباهات فاحش مدافعان اسپانیا،‌ بارها در نیمه نخست دروازه حریف را تهدید کردند و در دقیقه ۳۳ بر روی یک ضربه ایستگاهی و دفع ناقص سنگربان حریف به گل رسیدند تا با پیروزی به رختکن بروند.

ویسنته دل بوسکه سرمربی تیم ملی اسپانیا در نیمه دوم تغییراتی را در ترکیب این تیم به وجود آورد تا مدافع عنوان قهرمانی بتواند نتیجه بازی را به تساوی بکشاند.

تیم ایتالیا در وقت های اضافی بر روی یک ضد حمله به دومین گل خود دست یافت تا ایتالیا به جمع هشت تیم برتر قاره سبز صعود کند.

تیم ملی فوتبال ایتالیا در مرحله یک چهارم پایانی به مصاف تیم ملی آلمان (قهرمان جهان) می رود.ژرمن ها با حذف قاطعانه اسلواکی حالا باید به جدال سخت برابر ایتالیا بروند، تیمی که به اصطلاح گربه سیاه آنها لقب دارد.

ایسلند شگفتی‌ساز با حذف انگلیس به مصاف فرانسه می رود

انگلیس با شکست ۲ بر یک برابر ایسلند از دور رقابت های یورو ۲۰۱۶ کنار رفت.

به گزارش ایسنا، دو تیم انگلیس و ایسلند در آخرین دیدار مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۱۶ برابر هم به میدان رفتند که این دیدار با برتری ۲ بر یک ایسلند به پایان رسید.

بازی با مالکیت توپ و برتری سه شیر شروع شد. خطای دروازه بان ایسلند روی رحیم استرلینگ در دقیقه ۵ باعث شد تا داور مسابقه نقطه پنالتی را نشان دهد تا وین رونی این توپ را به گل تبدیل کند.

یک دقیقه بعد سیگوردسون موفق شد روی پاس آرناسون و تعلل خط دفاع انگلیس دروازه جو هارت را باز کند و بازی را به تساوی بکشاند و خیلی زود ایسلند جواب انگلیس را بدهد.

در دقیقه ۱۸ سیگهورتسون موفق شد باز هم روی تعلل مدافعان انگلیس و دروازه بان آنها یعنی جو هارت گل دوم را هم وارد دروازه این تیم کند و ایسلند بتواند از حریف خود پیش بیفتد.

در نیمه دوم بازی متعادل و آرام دنبال شد. روی هاجسون تصمیم گرفت تا جک ویلشر را به میدان بفرستد تا میانه میدان را در اختیار بگیرد. در دقیقه ۵۰ هری کین نخستین موقعیت جدی این نیمه را روی دروازه ایسلند ایجاد کرد.

درنهایت این دیدار با برتری ۲ بر یک ایسلند به پایان رسید تاانگلیس حذف زودهنگامی با یورو داشته باشد.با این نتیجه ایسلند به مصاف میزبان می رود ،خروسها پس از بازی سخت برابر ایرلند جنوبی حالا بدون رامی وانگلو کانته باید با شگفتی ساز بزرگ جام پانزدهم دیدارکنند.

رونی به دیوید بکام رسید

وین رونی به رکورد ۱۱۵ بازی ملی برای تیم ملی انگلیس رسید.

تیم ملی فوتبال انگلیس در آخرین دیدار مرحله یک هشتم نهایی یورو در حالی برابر ایسلند به میدان رفت که در این بازی وین رونی بازی شماره ۱۱۵ خود را برای انگلیس انجام داد تا به رکورد تعداد بازی دیوید بکام برسد. رکورددار بازی ملی در انگلیس پیتر شیلتون است که ۱۲۵ بازی انجام داده است. به نظر می‌رسد رونی همانطور که رکورددار گلزنی در تیم ملی فوتبال انگلیس است، رکورد تعداد بازی را هم در آینده از آن خود خواهد کرد.

سیگوردسون بهترین بازیکن شد

راگنار سیگوردسون به عنوان بهترین بازیکن دیدار انگلیس و ایسلند انتخاب شد.

راگنار سیگوردسون به خاطر نمایشی که در این دیدار داشت و گلی که به ثمر رساند، به عنوان بهترین بازیکن این دیدار انتخاب شد و جایزه خود را از دست مسئولان برگزارکننده این رقابت ها دریافت کرد.

نسخه مناسب چاپ