چهل سال پیش…
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز پنجشنبه۱۰ تیرماه ۱۳۵۵ (برابر با ۳ رجب ۱۳۹۶، اول ژوئیه ۱۹۷۶) نقل شده است
احداث بزرگترین شهر صنعتی ایران در اصفهان
طرح فراگیر صنعتی رضا پهلوی در ۲۹ هزار هکتار از اراضی شهرضا در استان اصفهان بزودی پیاده خواهد شد. مقدمات پیاده کردن این طرح فراهم شده است و ظرف چند ماه آینده به تدریج تأسیسات زیربنائی این قطب بزرگ صنعتی پیاده می‌گردد، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران دو طرح فراگیر صنعتی بزرگ، یکی به نام فراگیر رضا پهلوی در شهرضا استان اصفهان و یکی بنام فراگیر اسفراین را در استان خراسان پیاده خواهد کرد. فراگیر رضا پهلوی در ۲۹۰ میلیون مترمربع از اراضی شهرضا در سه منطقه به تفکیک و به صورت یک قطب صنعتی عظیم احداث خواهد شد.

صاحبخانه‌ها، باید نام مستأجرین خود را به مقامات انتظامی اطلاع دهند
امروز در جلسه علنی مجلس شورای ملی لایحه مربوط به تشکیل وزارت تندرستی و رفاه اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید.
امروز لایحه مربوط به ثبت احوال برای شور دوم در جلسه علنی شورا مطرح و پس از تصویب به سنا فرستاده شد.
به موجب تبصره‌ای که به ماده ۳۹ این لایحه اضافه گردید در صورتی که مستأجر از مقدمین علیه امنیت کشور شناخته شود، موجر یا نماینده او که مقامات انتظامی یا امنیتی را ظرف مهلت مقرر مطلع نکرده باشد به عنوان شریک جرم قابل تعقیب خواهد بود.
همچنین مسئولان اماکن عمومی در مورد واردین و ساکنان محل خود و مسئولان مؤسسات و اشخاص حقوقی در مورد کسانی که در این محلات سکونت دارند مکلفند به ترتیب مقرر در مورد مستأجرین مراتب را با مشخصات افراد به مراجع مربوط اطلاع دهند.
متخلفان از این مقررات مشمول مجازات مقرر درباره موجرین خواهند بود.

۴ تروریست دیگر کشته شدند
مقامات آگاه امروز اطلاع دادند که در تعقیب عملیات قبلی در زمینه دست‌یابی به تروریست‌های مسلح و متواری، طی روزهای ۹ و ۱۰ تیرماه جاری در چهار نقطه تهران مأمورین هنگامی که قصد داشتند ۴ نفر تروریست را دستگیر نمایند با مقاومت مسلحانه آنها روبرو شده و ناگزیر به تیراندازی متقابل شدند و برابر این تیراندازی متقابل مأمورین تروریست‌های مزبور کشته شدند. هویت ۴ نفر مذکور که به این ترتیب کشته شده‌اند به شرح زیر است:
۱ـ حمید آرین ۲ـ ابوالحسن شایگان شام‌اسبی ۳ـ نادره احمدهاشمی ۴ـ افسرالسادات حسینی.

سخنگوی فلسطین: اردوگاه تل زعتر به گورستان مهاجمان تبدیل می‌شود
بیروت ـ خبرگزاری فرانسه ـ پس از هشت روز نبردهای خونین «جیسرالباشا» اردوگاه کوچک فلسطینی‌ها در شرق بیروت سقوط کرد در حالیکه جنگ در اطراف اردوگاه تل زعتر تا دیشب همچنان ادامه داشت. در حالیکه نیروهای محافظه‌کار در حومه شرقی بیروت پیشروی می‌کنند نبرد میان نیروهای سوریه از یکسو و چریک‌های ترقیخواهان و فلسطینی‌ها از سوی دیگر از سر گرفته شده است.
فرماندهی نیروهای فلسطین و ترقیخواه ضمن اعلامیه‌ای که بامداد امروز انتشار یافت ادعای فالانژها درباره سقوط قریب‌الوقوع اردوگاه تل زعتر تکذیب کرد و اعلام داشت تل زعتر به گورستان توطئه‌گران تبدیل خواهد شد.

زن تهرانی ۵ کلیه دارد!
عکسبرداری از کلیه بانوی ساکن تهران نشان داد که این خانم دارای پنج کلیه است که سه کلیه در طرف راست بدن و دو کلیه در طرف چپ بدن قرار دارد.
دکتر معاصر در گفتگویی با خبرنگار اطلاعات گفت: چند روز قبل خانمی بمن مراجعه کرد که از درد کلیه ناراحت بود.
در ضمن معاینه متوجه شدم که کلیه سمت راست وی بزرگتر از حد طبیعی است البته باید یادآوری کنم که بر اثر زایمان دوم و سوم و عمل کلیه، پائین میافتد و از این جهت بزرگتر به نظر می‌رسد برای روشن شدن موضوع، دستور عکسبرداری دادم و بعد از دیدن عکسها متوجه شدم که در سمت راست کلیه این خانم سه کلیه و در سمت چپ نیز دو کلیه وجود دارد و این در دنیا نادر است.

code

نسخه مناسب چاپ