اعتراض عجیب مصری‌ها به پوشش بانوان کاتارو ایران
 

تیم کاتای بانوان ایران که با شایستگی به دیدار نهایی سومین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی راه یافته بود، به دلیل اعتراض مصری‌ها، از دور مسابقات کنار رفت.

تیم کاتای بانوان ایران، متشکل از مهسا افسانه، الناز تقی پور و نجمه قاضی‌زاده در نخستین رقابت خود به مصاف تیم ترکیه رفت و با نتیجه ۵ بر صفر به برتری رسید.بانوان کاتاروی کشورمان با توجه به حضور نداشتن تیم عراق روی تاتامی با نتیجه ۵ بر صفر پیروز شدند تا به مرحله نیمه نهایی مسابقات کاتای تیمی بازی‌های کشورهای اسلامی راه یابند. شاگردان ارباب در این مرحله با تیم پرقدرت مصر روبه رو شدند که در این رقابت حساس نیز به برتری ۴ بر یک دست یافتند و فینالیست شدند.اما پس از گذشت ۳۰ دقیقه، رای این پیکار برگشت و تیم ایران، بازنده اعلام شد. علت این تصمیم، اعتراض مصری‌ها بود که چرا ایرانی‌ها بین کلاه و یقه خود، از پارچه استفاده کرده بودند.

به این ترتیب، تیم ایران به دلیل رعایت حجاب، درحالی با اعتراض مصری‌ها از کسب مدال طلا بازماند که مسئولان کاروان ورزشی ایران به این تصمیم کادر برگزاری اعتراض کردند.

کاتای تیمی مردان برنزی شد؛ حسنی‌پور نقره گرفت

تیم ملی کاراته ایران در ادامه بازی‌های کشورهای اسلامی در اندونزی، موفق به کسب دو مدال نقره و برنز شد.

تیم ملی کاتای مردان ایران با ترکیب احد شاهین، فرزاد محمدخانلو و آرمین روشنی با توجه به حضور نیافتن تیم عراق، نخستین دیدار خود را با برتری ۵ بر صفر پشت سر گذاشت تا در دور دوم با تیم کویت روبه رو شود. تیم ایران با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل کویت شکست خورد تا برای کسب مدال، چشم انتظار صعود تیم کویت به فینال باشد. کاتاروهای کشورمان اعتقاد داشتند در این رقابت، اسیر ناداوری شده‌اند. با توجه به برتری ۳ بر ۲ کویت مقابل ترکیه در دیدار نیمه نهایی، تیم کشورمان شانس دستیابی به مدال برنز را پیدا کرد. کاتاروهای ایرانی برای دستیابی به مدال برنز بازی‌های کشورهای اسلامی به دیدار تیم ترکیه رفتند و با نتیجه ۵ بر صفر به پیروزی رسیدند و به مدال برنز دست یافتند.همچنین سعید حسنی‌پور در وزن ۷۵ کیلوگرم رقابت‌های کومیته، در دور نخست با نتیجه ۲ بر صفر مقابل حریف اماراتی به پیروزی رسید. وی، نمایندگان کویت و عربستان را با نتایج ۵ بر ۲ و ۳ بر صفر شکست داد و فینالیست شد. حسنی‌پور، بازی‌های نهایی را ۵ بر ۲ به حریف آذربایجانی خود واگذار کرد و برنز گرفت.

درفشی پور، برنده مدال نقره مسابقات کاراته

کومیته کای وزن منهای ۶۰ کیلوگرم تیم ملی کاراته ایران به مدال نقره سومین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی در اندونزی رسید و احمدی، دیگر نماینده ایران با شکست مقابل نماینده مراکش از رسیدن به مدال بازماند.

در ادامه سومین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی که با حضور ۲۷۵

کاراته کا از ۲۸ کشور در شهر «پالم بانگ» اندونزی در جریان است، هامون درفشی پور در دیدار نخست ۹ بر ۳ مقابل نماینده لیبی به برتری رسید. وی در دومین مبارزه

با نتیجه ۸ بر صفر از سد کاراته کایی از سودان گذشت و در مصاف با

کاراته کایی از جمهوری آذربایجان ۵ بر صفر به برتری رسید.دارنده مدال طلای لیگ جهانی ترکیه، در مبارزه نیمه نهایی با نتیجه ۹ بر یک نماینده کویت را شکست داد و راهی فینال شد. درفشی پور در دیدار پایانی مقابل کاراته کایی از الجزایر قرار گرفت و با نتیجه ۱۱ بر ۵ شکست خورد و نقره گرفت.

پیروزی تیم ملی والیبال «ب» مقابل قطر

تیم ملی «ب» والیبال ایران در دومین بازی خود در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی، قطر را شکست داد.

ملی پوشان والیبال ایران، دیروز در دومین بازی خود به مصاف قطر رفتند و ۳ بر صفر این تیم را از پیش رو برداشتند. سرمربی تیم ملی«ب» والیبال ایران در ابتدای این بازی از ترکیب محمد طاهر وادی، فرهاد پیروت پور، مجتبی یوسفی (لیبرو)، مجتبی قلی زاده، محمد حسن صنوبر، سید علی سجادی و حسین حسن پور استفاده کرد و در سه گیم متوالی با امتیازهای ۲۵ بر ۱۷، ۲۵ بر ۱۷ و ۲۵ بر ۱۷ مقابل قطر به پیروزی رسیدند تا با دو پیروزی، صدرنشین گروه یکم این رقابت ها شوند.این تیم ملی، ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه امروز به وقت تهران به مصاف ترکیه می رود.

نسخه مناسب چاپ