بانگ رهایی قدس از اشغال صهیونیست‌ها درسراسر کشور طنین انداخت
 

سرویس خبر: قشرهای مختلف مردم سراسر کشورمان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس وسردادن شعار مرگ براسرائیل بار دیگر همبستگی خود را در حمایت از فلسطین مظلوم و مردم ستمدیده آن و مبارزه با استکبار و صهیونیسم اعلام کردند.

در راهپیمایی امسال روز قدس که دریکی ازگرمترین روزهای تابستان برگزار شد همه آمده بودند تا در سایه همدلی و همراهی، حماسه بی نظیری را در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان خلق کرده وخواب دشمنان را آشفته کنند. مردم استکبارستیز مشهد مقدس راهپیمایی پرشور خود را در اعلام انزجار از جنایات رژیم صهیونیستی برگزار کردند.‏

‏* تحقق وعده امام راحل

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در جمع راهپیمایان روز جهانی قدس در مشهد و در حرم مطهر حضرت امام رضا‌(ع)گفت: وعده‌های امام خمینی (ره) از نابودی شوروی تا نابودی صدام محقق شده و وعده نابودی رژیم صهیونیستی هم محقق خواهد شد. سردار محمد رضا نقدی افزود: انقلاب اسلامی ایران با اعجاز الهی بر طاغوت زمان پیروز شد اما چشمان تیز بین امام راحل با بصیرت نافذ همه جبهه را تا انتها می‌دید.

* اگر قدس آسیب ببیند، جامعه اسلامی زیان می‌بیند

‏ آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید با بیان این که هیچ کس حق همکاری با رژیم صهیونیستی و اسرائیل را ندارد گفتند: اگر قدس آسیب ببیند، جامعه اسلامی زیان خواهد دید. این مرجع تقلید در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس شهر دماوند افزودند: خداوند متعال برای اتحاد جوامع اسلام پیامبری فرستاد تا همه به آن ایمان آورند و قبله‌ای فراهم کرد تا همه به سمت آن نماز بخوانند.

آیت‌الله العظمی جوادی آملی با بیان این که غیر مسلمان هم عرق انسانیت دارند گفتند: روز جهانی قدس بهترین پیام به مسلمانان است که هم اتحاد آنان را بیش از پیش می‌کند و هم به سایر کشورهای اسلامی و حاکمان آنان می‌فهماند که با رژیم صهیونیستی نمی‌توان رابطه‌ای برقرار کرد.

ایشان از همگان خواستند در جهت تضعیف اسرائیل تلاش کنند که مسلمانان قدس نجات یابند.

* مردم در صحنه حاضرند

رئیس مجلس خبرگان رهبری درحاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس در قم گفت: مردم ما تا محو کامل اسرائیل از سرزمین فلسطین در صحنه حاضر هستند.

آیت الله احمد جنتی افزود: پیام مردم روزه دار در راهپیمایی روز جهانی قدس به آمریکا و اسرائیل این است که ما به حکم اسلام، اخلاق و برادری از آرمان فلسطین دفاع خواهیم کرد و تا زمانی که انقلاب و حکومت اسلامی هست شعار مرگ برآمریکا و مرگ براسرائیل ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: این راه مردم ایران تا نابودی قطعی اسرائیل که نزدیک است ادامه دارد. او از دیگر پیام‌های این راهپیمایی را خطاب به آل سعود دانست و گفت: آل سعود بداند که رو به زوال است و دشمنان ما هرکجا که وارد شوند شکست می‌خورند.

* وحدت جهان اسلام

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی از مراجع تقلید نیزبر وحدت جهان اسلام در برابر رژیم اشغالگر قدس و حمایت از ملت ستمدیده فلسطین تاکید کردند.‏ ایشان در حاشیه حضور در راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس اظهارداشتند: امروز مهمترین مساله وحدت جهان اسلام در برابر اسرائیل است و هرکس این وحدت را بشکند خیانت کرده است.

* مساله فلسطین به فراموشی سپرده نشود

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلیدهم گفتند: مردم با حضور خود در صحنه اجازه نخواهند داد که مساله فلسطین و قدس به فراموشی سپرده شود.

ایشان درحاشیه حضور در راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس افزودند: ملت ما به اسلام، انقلاب و آرمان‌های اسلامی وفادار و در موقعیت‌های حساس در صحنه‌ها حاضر است. ‏ ‏مردم قم نیز با شرکت دراین راهپیمایی انزجار خود را از رژیم صهیونیستی اعلام کردند.‏

‏ جوشش انقلابی مردم روزه دار استان البرز در حمایت از آرمان قدس و دفاع از مردم فلسطین در کرج و دیگر شهرستان‌های استان دیدنی بود.مردم روزه دار البرز در کرج مرکز استان و شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان، فردیس و اشتهارد با حضور در خیابان‌ها و سردادن شعارهایی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین به سمت مصلاهای نماز جمعه به حرکت درآمدند.

راهپیمایی روز جهانی قدس در همبستگی با مردم فلسطین در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در نقاط مختلف چهارمحال وبختیاری برگزار شد و شرکت کنندگان با غریو فریادهای توفنده، خشم و انزجار خود را از ددمنشی دشمنان خون آشام صهیونیست و حامیان آنان سر دادند.

مردم استان مرکزی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس همگام با مسلمانان جهان یکصدا فریاد مرگ بر اسرائیل سردادند و آزادی قدس شریف را از چنگال رژیم صهیونیستی خواستار شدند.این مراسم علاوه بر اراک مرکز استان مرکزی، در ۱۰۰ نقطه شهری و روستایی استان برگزار شد. ‏

همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که به تدبیر امام راحل به روز قدس نامگذاری شد، مردم گیلان در راهپیمایی این روز بزرگ حضور یافتند و با مشت‌های گره کرده، انزجار خویش را از جنایت‌های رژیم جعلی صهیونیستی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین اعلام کردند.

در شهرستان مرزی آستارا نیز راهپیمایان این یوم الله بزرگ را گرامی داشتند و با مظلومان فلسطین همدردی کردند.

مردم قزوین با اجتماع در محل‌های از پیش تعیین شده، راهپیمایی روز جهانی قدس را برگزار کردند.‏

بین راهپیمایان روز جهانی قدس در قزوین، گروه‌های مختلف مردم اعم از پیر و جوان، زن و مرد، دانش آموز و دانشجو، کارمند و کارگر، روحانی، اصناف و ورزشکاران در کنار مسئولان استانی، مدیران کل اداره‌ها و فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی حضور چشمگیر داشتند.‏

قشرهای مختلف مردم بوشهر در روز قدس به عنوان رستاخیز جهانی علیه جنایت‌های رژیم صهیونیستی یکصدا فریاد مرگ بر اسرائیل و استکبار سردادند.

مردم دیار شهید رئیسعلی دلواری همراه با مسئولان در حمایت از ملت مظلوم فلسطین با حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس، همدلی و همزبانی را به نمایش گذاشتند.

راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور مردم ولایتمدار در بیش از ۹۰ نقطه استان فارس برگزار شد.

مردم استان فارس با شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر ضد ولایت فقیه، دست خدا بر سر ما خامنه‌ای رهبر ما و مرگ بر آل سعود خائن از استکبار جهانی اعلام برائت کردند.

مردم کرمان با حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس، با نمایش وحدت، فریاد حمایت از مظلوم و بیزاری از ظالم را در هر کوی و برزن طنین انداز کردند.

مردم در صفوف به هم فشرده مسیر خیابان‌های طالقانی، قدس، فلسطین، شورا و بلوار شهید عباسپور را با حمل پلاکارد و پارچه نوشته‌هایی در محکومیت رژیم غاصب صهیونیستی و حامیانش و سر دادن شعارهای ضد استکباری پیمودند.

مردم کردستان نیز همگام با دیگر هموطنان با حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس، فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند.

شرکت کنندگان در راهپیمایی روز قدس درحالی که دست نوشته‌هایی مزین به تصاویری از مبارزات مردم فلسطین و قبله اول مسلمانان قدس شریف در دست داشتند، نفرت خود را از استکبار جهانی به ویژه رژیم اشغالگر قدس اعلام کردند.

مردم آذربایجان شرقی در روز قدس، همراه با سایر هموطنان در سراسر کشور به خیابان‌ها آمدند تا شعار حمایت از فلسطین، آزادی قدس و مرگ بر اسرائیل را فریاد بزنند.

راهپیمایی روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور قشرهای مختلف مردم یزد برگزار شد و شرکت کنندگان در راهپیمایی بانگ آزادی قدس شریف را سردادند.

در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که به نام روز جهانی قدس نامگذاری شده، فریاد مرگ بر اسرائیل در هرمزگان طنین انداز شد.

مردم هرمزگان در راهپیمایی این روز در صف‌های پیوسته، حماسه‌ای کم نظیر خلق کردند.

هزاران نفر از مردم اهواز در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در گرمای طاقت فرسا به خیابان‌ها آمدند تا با مردم فلسطین اعلام همبستگی کنند. در این راهپیمایی جمعی از مسئولان لشکری و کشوری و نماینده ولی فقیه در خوزستان حضور داشتند. ‏

مردم سیستان وبلوچستان در روز قدس به خیابان‌ها آمدند و شیعه و سنی دست در دست یکدیگر فریاد حمایت از مردم مظلوم فلسطین سر دادند. مردم سیستان و بلوچستان در گرمای شدید هوا با زبان روزه از شمال تا جنوب این استان به خیابان‌ها آمدند و با فلسطینیان مظلوم اعلام همبستگی و از رژیم غاصب صهیونیستی اعلام نفرت کردند.

بانگ مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکای مردم ایلام در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس در حمایت از مردم فلسطین در این استان طنین انداز شد.

مردم اصفهان هم همزمان با روز جهانی قدس برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و مقابله با استکبار به خیابان‌ها آمدند.

راهپیمایی روز جهانی قدس همزمان با سراسر کشور با حضور قشرهای مختلف مردم سمنان و با شکوه خاصی در ۲۴ نقطه استان برگزار شد. ‏

مردم خراسان جنوبی در۱۱ شهرستان در راهپیمایی بزرگ روز جهانی قدس شرکت کردند.

مردم اردبیل در شهرهای مختلف این استان با شرکت گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس ضمن حمایت ازمردم فلسطین، انزجار خود را از صهیونیسم جهانی به نمایش گذاشتند.

همچنین، مسئولان و قشرهای مختلف مردم دیگر استان‌ها و شهرستان‌های تابعه از جمله استان‌های آذربایجان غربی، خراسان شمالی، مازندران، کهگیلویه و بویراحمد، زنجان، همدان، کرمانشاه، لرستان و گلستان همصدا با دیگر نقاط میهن اسلامیمان در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند و ضمن حمایت از مردم ستمدیده فلسطین فریاد مرگ بر اسرائیل سر دادند. ‏

نسخه مناسب چاپ