برپایی فرهنگسرای قدس در میدان انقلاب
 

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در راهپیمایی روز قدس «فرهنگسرای قدس»را در میدان انقلاب برپا کرد.

به گزارش مهر، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با برپایی «فرهنگسرای قدس» در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در میدان انقلاب اسلامی، به راهپیمایی مردم روزه‌دار در دفاع از مردم مظلوم فلسطین حال و هوایی فرهنگی و هنری داد.

این فرهنگسرا در قالب فرهنگسرا در ضلع شرقی میدان انقلاب برپا و با استقبال ویژه‌ای از سوی مردم پایتخت قرار گرفت. برنامه‌های این فرهنگسرا با محوریت «جهان بدون اسرائیل» و با رویکرد «جهاد کبیر» و «انقلابیگری» پذیرای مردم روزه‌دار در راهپیمایی روز قدس بود.

سازمان فرهنگی هنری چندی پیش فراخوان بزرگ «اینجا فلسطین، ۲۵ سال بعد» را برای گرافیست‌ها، تصویرسازان، نقاشان و سایر هنرمندان تجسمی منتشر کرده بود و هنرمندان علاقه‌مند در این روز تصویری شبه‌واقعی از فلسطین آزاد شده در ۲۵ سال بعد را خلق کردند و آثار برگزیده به صورت پلاکارد و پوستر در اختیار شرکت کنندگان در راهپیمایی روز قدس قرار گرفت و از هنرمندان برگزیده در این طرح، روز ۱۳ تیر ماه طی مراسمی تقدیر می‌شود.

اجرای پنج سازه به همراه واقعیت افزوده در مسیر راهپیمایی روز قدس یکی دیگر از برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری در روز قدس بود. این سازه‌ها که در آن به پنج شکست تاریخی دولت جعلی اسرائیل از جمله شکست در بیروت در سال۱۹۸۲ و خروج از پایتخت لبنان، شکست از حزب الله و خروج از جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰، جنگ ۳۳ روزه، جنگ ۲۲روزه و جنگ اخیر غزه ‌پرداخته شده بود.

از دیگر برنامه‌های فرهنگی هنری راهپیمایی روز قدس امسال بنر بزرگ «جهان بدون اسرائیل» بود که به دلنوشته‌های مردم برای همدردی با مردم فلسطین مزین شده بود.

دلنوشته، توزیع محصولات فرهنگی، توزیع محصولات وصال یار و نمایشگاهی از ده‌ها عنوان کتاب با موضوع روز جهانی قدس در غرفه نمایشگاه کتاب فرهنگسرای قدس در میدان انقلاب اسلامی در معرض دید قرار گرفت.اجرای قطعات موسیقایی توسط حامد زمانی و علیرضا افتخاری نیز از دیگر برنامه‌های فرهنگسرای قدس در میدان انقلاب بود.

اجرای اشعار مقاومت توسط شاعر «محمدزمان گلدسته» و اجرای گروه سرود دانش‌آموزی برای هم‌دردی با کودکان فلسطینی نیز از دیگر برنامه‌های این فرهنگسرا در روز قدس بود.

محمود صلاحی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز با حضور در راهپیمایی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در کنار همکاران خود در مناطق ۲۲گانه تهران قرار گرفت و از غرفه‌های متنوع فرهنگسرای قدس بازدید کرد.وی با تاکید بر اهمیت روز قدس گفت: یک رژیم در دنیاست که به طور رسمی ترورهایش را اعلام می‌کند و در واقع بدترین نوع تروریست که تروریسم دولتی است به اسرائیل تعلق دارد.

وی با اشاره به رسانه‌ها و سازمان‌های جهانی تصریح کرد: سازمان‌های بین‌المللی کجا هستند؟ چرا این وضعیت را نمی‌بینند؟ این آدم‌ها را از کجای دنیا آوردند و در اسرائیل مستقر کردند؟ با چه پیشینه‌ای؟ چرا اجازه نمی‌دهند در دنیا دراین موضوع تحقیق کنند؟ وجود صدها پرسش‌ بی‌پاسخ نشان دهنده جعلی بودن این رژیم است.

رییس سازمان فرهنگی هنری افزود: داعش مهمترین تروریست حال حاضر دنیا چرا علیه اسراییل کار تروریستی نمی‌کند؟ چرا مجروحین داعش در کشور اسرائیل درمان می‌شوند؟ این‌ها سوالاتی است که باید پاسخ داده شود.

مشاور شهردار تهران استقبال مردم از فرهنگسرای قدس را چشمگیر دانست و تصریح کرد: وظیفه ماست که در ارتباط با موضوع انقلاب اسلامی کارهای فرهنگی هنری انجام دهیم و در روزهایی که اجتماعات بزرگ مردمی تشکیل می‌شود کار هنری انجام دهیم.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز با بستن سربند، به طرح «عاشق مبارزه با اسرائیل هستم» پیوست.

نسخه مناسب چاپ