آیت‌الله‌هاشمی‌رفسنجانی: صاحبان قلم برای اشاعه‌ فضیلت‌های اخلاقی بکوشند
آیت‌الله‌هاشمی‌رفسنجانی دردیدارجمعی از شعرا، نویسندگان، هنرمندان عرصه‌های مختلف سینما، تئاتر، موسیقی و عکاسی، مدیران عامل خبرگزاری‌ها، سایت‌های اینترنتی، مدیران مسئول روزنامه‌ها و خبرنگاران، به تفسیرمردم از انتخابات و انتخاب اعضای هیأت رئیسه مجالس شورای اسلامی‌و خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: مردم بهترازخیلی‌ها می‌فهمند.

به گزارش روابط عمومی‌مجمع تشخیص مصلحت نظام،‌هاشمی‌رفسنجانی، ارباب رسانه را توصیه کرد که با ادبیات ویژه‌ مردم مسائل وانتظارات عمومی‌را به شکل معقول مطرح کنند و دربیان نتایج حضورمردم در دو انتخابات سال‌های ۹۲ و ۹۴ به این مسأله اشاره کنند که مردم برای خیلی‌ها در داخل و حتی برای خارجی‌ها شناخته شده‌اند.

وی آگاهی مردم را بزرگترین دستاورد خواند و گفت: مطمئن باشید دیگربه آسانی نمی‌توانند با ظاهرسازی‌ها به این دستاورد مهم مردم دستبرد بزنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به امکانات، منابع و ظرفیت‌های تاریخی، جغرافیایی و انسانی ایران، گفت: می‌توانیم روزگارخوبی را برای ایران درآینده تصورکنیم، چون جوانانی باسواد وخانواده‌هایی آگاه داریم.

هاشمی‌رفسنجانی، گسترش فضای مجازی در همه کشور را بسیارخوب توصیف کرد و گفت: اطلاع‌رسانی تا روستاهای کوچک رفته است و دیگر کسی نمی‌تواند واقعیت‌ها را از مردم پنهان کند یا به آنان دروغ بگوید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، خطاب به اصحاب فرهنگ و رسانه، گفت: باید به اخلاق انسانی و اسلامی‌برگردیم‌. باید به عنوان صاحبان قلم، تریبون و روزنامه برای اشاعه‌ فضیلت‌های اخلاقی درجامعه بکوشید.

درآغاز این دیدار، رضا سلیمانی، مدیرکل روابط عمومی و تبلیغات مجمع تشخیص مصلحت نظام،‌، با ارائه گزارشی ازعملکرد یک سال گذشته این اداره کل گفت: مفتخریم که درطول سال با ۲۳۴ خبر، ۱۱۸ سخنرانی‌، ۲۴ مصاحبه، ۷۶ پیام تسلیت، ۱۱ پیام به کنفرانس‌ها، ۲۱۸ نماهنگ و بیش از ۴۰۰ فریم عکس به عنوان پلی برای آیت الله‌هاشمی رفسنجانی و جامعه رسانه‌ای کشورو به تبع آن برای مردم عمل کردیم.

دکترعلی جنتی، وزیرفرهنگ وارشاد اسلامی‌هم درسخنان کوتاهی به موفقیت‌های دولت درعرصه‌های مختلف فرهنگی اشاره کرد و گفت: اگرچه اقتصاد سینما درسال‌های اخیرشکوفا شده است، اما مشکلاتی هم وجود دارد که امیدواریم به تدریج حل شود.

نسخه مناسب چاپ