اتحادیه اروپا مذاکرات تجاری با انگلیس را تا اطلاع ثانوی ممنوع کرد
سرویس خارجی: مسئول مذاکرات تجاری اتحادیه اروپا اعلام کرد، تا پیش از خروج کامل انگلیس، مذاکره تجاری با این کشور صورت نخواهد گرفت.

«آنا سیسیلیا ملمستروم» افزود، انگلیس بعد از خروج از اتحادیه اروپا یک کشور ثالث در مذاکرات تجاری با منطقه یورو محسوب خواهد شد. وی ادامه داد، در حقیقت دو مذاکره مجزا از هم روی خواهد داد، ابتدا مذاکراتی که برای خروج از اتحادیه لازم است و پس از خروج کامل، مذاکراتی که برای نحوه جدید تجارت این کشور با اتحادیه لازم است. وی افزود، روند خروج از لحظه‌ای آغاز می‌شود که نخست وزیر رسما به اتحادیه از خروج کشورش خبر می‌دهد. مسئول مذاکرات تجاری اتحادیه اروپا همچنین گفت: مسلم است که این روند به همه کشورهای اروپایی لطمه خواهد زد اما چاره‌ای نیست و نتیجه همه‌پرسی روشن است.

من متاسفم که بریتانیا، کشوری که به طور سنتی حامی تجارت آزاد بوده، حالا اتحادیـه اروپـا را ترک می‌کند.

در این میان، «ترزا می»، وزیر کشور و «مایکل گوو» وزیر دادگستری انگلیس با اعلام کاندیداتوری برای جانشینی دیوید کامرون، کمپین خود را برای نخست وزیر شدن آغاز کردند. «آندره‌آ لیدسون» از نمایندگان حزب محافظه کار در پارلمان بریتانیا و عضو کمپین خروج از اتحادیه اروپا نیز اعلام کرد، برای رقابت رهبری این حزب نامزد می‌شود.

از طرفی، «ولادیمیر پوتین» با تأکید بر عدم مداخله روسیه در تصمیم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا هشدار داد، این تصمیم تأثیرات بلندمدت و تکان دهنده ای در پی خواهد داشت.

نسخه مناسب چاپ