لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۶
پایان شکست ناپذیری تیم صربستان در ورزشگاه آزادی
 

تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار خود در هفته سوم رقابتهای لیگ جهانی ۲۰۱۶ مقابل صربستان، صدرنشین مسابقات قرار گرفت و در یک بازی مهیج نخستین شکست حریف را رقم زد و دو امتیاز کسب کرد.

به گزارش مهر، تیم های ملی والیبال ایران و صربستان دیدار خود را در چارچوب هفته سوم رقابتهای لیگ جهانی ۲۰۱۶ در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار کردند که در پایان تیم ایران ۳ بر ۲ پیروز شد و نخستین شکست صدرنشین لیگ جهانی را رقم زد.

تیم صربستان ست های اول و دوم را به ترتیب با امتیازات ۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۲۲ برنده شد اما شاگردان لوزانو ست های سوم و چهارم را ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۲۳ پیروز شدند تا کار به ست پنجم کشیده شود. در این ست تیم ایران ۱۶ بر ۱۴ برنده شد.

تیم ایران در آغاز بازی با ترکیب شهرام محمودی، سعید معروف، میلاد عبادی پور، سیدمحمد موسوی، عادل غلامی، محمدجواد معنوی نژاد و مهدی مرندی (لیبرو) به مصاف حریف رفت. این در حالی بود که صرب ها بر خلاف دیدار هفته دوم خود مقابل ایران، آتانسوویچ ستاره خود را در پست قطر پاسور به کار گرفتند تا با تمام قوا برابر کشورمان قرار گیرنداماحضور وتشویق بی امان هواداران در طول بازی به ویژه در ست پنجم ، تعویضهای خوب لوزانووبازی شجاعانه ملی پوشان سبب شد تیم ملی والیبال صربستان بعد از ۶ برد پیاپی در لیگ جهانی ، در تهران با وجود بهره جستن از تمام ستارگان خود نخستین باخت را برابر ایران متحمل شود.

لوزانو: نقش تماشا گران

پر رنگ بود

سرمربی تیم ملی والیبال ایران پس از پیروزی برابر صربستان گفت: با حمایت تماشاگران شب فراموش نشدنی برای ایران رقم خورد که نقش تماشاگران در رسیدن به این پیروزی پررنگ و قابل تقدیر بود.

لوزانو پس از پیروزی تیم ملی والیبال ایران برابر صربستان به خبرنگاران گفت: تماشاگران با حضور خودشان شب فراموش ناشدنی را به وجود آورده بودند و طوری تشویق کردند که ما توانستیم بر بازی مسلط شویم. وی ادامه داد: بعد از اینکه دو ست اول را واگذار کردیم از ست سوم به بعد جریان بازی را در اختیار گرفتیم و توانستیم به بازی برگردیم.سرمربی تیم ملی والیبال ایران ادامه داد: صربستان به خاطر مسائلی که بوجود آمد نتوانست به المپیک برسد. این تیم شایستگی بالایی دارد و به خاطر برخی اتفاقات نتوانست در المپیک حاضر باشد. اما برای تیم ملی ایران خوشحالم که توانست بعد از دو ست واگذار شده دوباره به بازی برگردد. این نکته جای امیدواری دارد.

واکنش fivb به حضور بانوان درسالن آزادی

فدراسیون جهانی والیبال FIVB حضور تعدادی از زنان در بازی ایران و صربستان را نخستین قدم مهم برای برداشتن ممنوعیت حضور زنان در استادیوم‌های ایران دانست.

به‌ گزارش ‌ایسنا و به نقل از سایت Inside the games، سخنگوی FIVBاعلام کرد: “حضور زنان در مسابقه افتتاحیه لیگ جهانی در تهران نخستین قدم برای حضور دوباره زنان در مسابقات والیبال در ایران است. FIVB صد در صد به این هدف خود متعهد است. ما تلاش می‌کنیم که با کمک ورزش این امکان را ایجاد کنیم نه با محرومیت و انزوا.”

آرژانتین ۳ – صربستان صفر

تیم ملی والیبال آرژانتین در دومین بازی خود در هفته سوم لیگ جهانی مقابل صربستان به پیروزی دست یافت. به گزارش فارس، تیم ملی والیبال آرژانتین دیروز در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی در چارچوب سومین دیدار هفته سوم لیگ جهانی به مصاف صربستان رفت که در ۳ ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۲۰ به پیروزی رسید تا تعداد بردهای خود را به عدد ۳ برسانند.

نسخه مناسب چاپ