خانه مطبوعات ایلام از خبرنگاران حمایت می‌کند
دهلران- خبرنگار اطلاعات: ۱۵۰ خبرنگار فعال استان ایلام تاکنون در سایت سمان مربوط به معاونت مطبوعات و خبرگزاری‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نام‌نویسی کرده‌اند.

حیدر داودی مسئول خانه مطبوعات ایلام در نشستی با خبرنگاران شهرستان دهلران گفت: در صورت تامین شرایط و امکانات لازم خبرنگاران دهلرانی می‌توانند جزو زبده‌ترین و خبره‌ترین خبرنگاران در سطح استان باشند و حتی توانایی رقابت با خبرنگاران کشور را دارند. وی در ادامه با اشاره به روند شکل‌گیری و شروع به کار مطبوعات در ایلام، افزود: عمر مطبوعات و چاپ هفته نامه‌های محلی در استان ایلام به کمتر از ۲۰ سال می‌رسد و ۳۰ هفته نامه در استان منتشر می‌شود که از لحاظ سرانه کمی نسبت به بعضی استان‌ها شاخص خوبی است.

داودی همچنین از فعالیت ۶۰ دفتر سرپرستی، ۱۲ خبرگزاری و ۱۰ سایت خبری در استان ایلام خبر داد و گفت: امسال برای نخستین بار جشنواره ملی کشوری زاگرس به همت خانه مطبوعات برگزار شد. وی اعلام کرد: در نظر داریم که از جایگاه خبرنگاران به طور ویژه حمایت کنیم و حتی در صورت مشکل حقوقی وکاری برای آنان وکیل بگیریم. همچنین در نظر است با تلاش و جدیت خانه مطبوعات در جشنواره‌های فصلی مطبوعات سراسری و محلی در تمام زمینه‌ها برگزار شود و از بهترین‌ها تجلیل به عمل می‌‌آید.

داودی در پایان ضمن توجه به قلم و شان و جایگاه خبرنگار، گفت: خانه مطبوعات در صدد تبیین جایگاه خبرنگار است.

نسخه مناسب چاپ