«دانشنامه فلسطین» تا پایان ماه رمضان به بازار کتاب می‌آید
 

مجید صفاتاج از انتشار مجموعه ۸ جلدی «دانشنامه فلسطین» تا پایان ماه رمضان خبر داد.

مجید صفاتاج محقق و پژوهشگر در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری با اعلام این خبر که شنبه، ۲۶ تیر، در ویژه برنامه «قدس ما را آزاد خواهد کرد» از مجموعه کتاب وی رونمایی می‌شود، اظهار کرد: این مجموعه ۸ جلدی، دایرة‌المعارفی است با عنوان «دانشنامه فلسطین» که در نوع خود در جهان بی نظیر است.

وی ادامه داد: این کتاب چهار هزار مدخل داشته و نگارش و تالیف آن مدت ۲۰ سال ادامه داشته است و مورد تایید بسیاری از بزرگان سیاست، فرهنگ و ادب قرار گرفته است. بسیاری از فلسطینی‌هایی که در جریان نگارش این دانشنامه بوده‌اند، گفته‌اند اگر این اثر ترجمه شود، به ترویج معارف فلسطین کمک می‌کند.

صفاتاج با بیان این که تاکنون ۱۰۰ جلد کتاب تالیفی را به نگارش در آورده است، گفت : ۷۲ جلد از این تعداد، به چاپ رسیده‌ است و اکثر کتاب‌هایم هم در حوزه انقلاب، مقاومت و بیداری اسلامی و صهیونیزم شناسی است.این نویسنده و پژوهشگر همچنین درباره مجموعه کتاب‌های «دانشنامه فلسطین» گفت: در این دایرة‌المعارف در زمینه‌های مختلف همچون جغرافیا، تاریخ، اشخاص، فرهنگ، سیاست، اجتماع، آموزش و … به کشور فلسطین پرداخته شده است. در واقع می‌توان گفت این دایرةالمعارف از آب شروع می‌شود و تا یهودی سازی فلسطین خاتمه پیدا می‌کند.

وی گفت: مجموعه کتاب‌های «دانشنامه فلسطین» در ۸ جلد و قطع رحلی دو ستونی تا پایان ماه رمضان توسط نشر آفاق روشن بیداری به بازار کتاب عرضه می شود. در حال حاضر شخصیت‌های برجسته ای همچون لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، مجتبی رحماندوست دبیر کل بیداری اسلامی، دکتر مصطفوی دختر حضرت امام (ره) و … برای آن مقدمه می نویسند.

نسخه مناسب چاپ