ابراز نگرانی معاون اوباما از سرکوبگری رژیم آل خلیفه
 

سرویس خارجی: معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در گفتگو با پادشاه بحرین، از سرکوب مخالفان در این کشور ابراز نگرانی کرد.

در همین رابطه، «جو بایدن»، در گفتگو با «حمد بن عیسی آل‌خلیفه»، پادشاه بحرین، ضمن تاکید بر اهمیت کاستن از تنش‌ها از طریق گفتگو و تعهد به اصلاحات، نگرانی‌های عمیق خود را درباره تحولات و ناآرامی?ها در این کشور ابراز کرد.

این در حالی است که، پیشتر نیز هفت سناتور آمریکایی از جان کری، وزیر خارجه آمریکا خواسته‌ بودند

که رژیم بحرین را برای انجام اقدامات بیشتر در زمینه اصلاحات سیاسی و اجتماعی تحت فشار قرار دهد.

در خبر دیگری، جریان عمل اسلامی بحرین با انتشار بیانیه ای، رژیم آل خلیفه را به شهادت رساندن یک شهروند دیگر بحرینی

متهم کرد.

در بیانیه این جریان آمده است که شهیده «فخریه مسلم» در حال رانندگی به دست رژیم آل خلیفه به شهادت رسید و عوامل این رژیم با اجازه ندادن به خانواده این شهیده برای دیدن جنازه اش،

سعی در پنهان کردن نقش خود در این قتل داشته اند .

جریان عمل اسلامی همچنین در بیانیه خود اعلام کرد، گلوله ای که پنجره ماشین شهیده را هدف گرفته بود، مشاهده شد، اما رژیم آل خلیفه به دروغ این قتل را یک حادثه تروریستی وانمود کرده است. همچنین در این بیانیه با تسلیت شهادت این مادر معلم به مردم بحرین، خاطر نشان شد‌ه است که شهیده «بهیه العرادی» در سال ۲۰۱۱ و در ابتدای انقلاب بحرین نیزبه شیوه ای مشابه این شهید به شهادت رسید.

*عربستان

عفو بین الملل در بیانیه ای اعلام کرد، عربستان از زمان پیوستن به شورای حقوق بشر سازمان ملل تا کنون، ۳۵۰ نفر را اعدام کرده است.در بیانیه این نهاد حقوق بشری آمده است، عربستان همچنان به اعدام‌های گسترده و قلع و قمع مخالفان خود و حامیان حقوق بشر ادامه می‌دهد پس با چه حقی ریاست شورای حقوق بشر سازمان ملل را بر عهده دارد ؟

*اردن

ارتش اردن تجهیزات نظامی زیادی را با هدف حمایت از مرزهای این کشور با سوریه به مرزها فرستاد.در همین رابطه، منابع اردنی اعلام کردند، ارتش، تجهیزاتی شامل تانک، نفربر و مهمات را با هدف حمایت از مرزهای این کشور با سوریه به مرزهای شرقی در منطقه الرکبان و شمالی در الرمثا و اربد فرستاده است.

این تدابیر امنیتی از سوی ارتش اردن پس از آن صورت می‌گیرد که پیشتر افراد مسلح به یک پادگان ارتش در منطقه «الرکبان» در مرز با سوریه حمله کردند که به کشته و زخمی شدن تعدادی از نظامیان اردنی منجر شد.

نسخه مناسب چاپ