رئیس‌جمهوری از خدمات سرلشکر فیروزآبادی تقدیرکرد
 

سرویس سیاسی – اجتماعی: رئیس جمهوری در نشست شورای عالی امنیت ملی، از خدمات سرلشکر بسیجی دکتر سید حسن فیروزآبادی در دوران مسئولیت وی به عنوان رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی‌ایران، تقدیر کرد.

در لوحی که از سوی حجت‌الاسلام و‌المسلمین دکتر حسن روحانی به سرلشکر فیروزآبادی اهدا شد، از هم? مسئولیت‌های خطیر و تلاش‌های خالصانه وی از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی‌تاکنون، از فرماندهی قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) در دوران دفاع مقدس و حضور فعال و موثر در شورای عالی امنیت ملی؛ تا همدلی آگاهانه با دولت تدبیر و امید سپاسگزاری شده است.

رئیس جمهوری با تبریک مسئولیت جدید سرلشکر فیروزآبادی به عنوان “مشاور عالی نظامی‌فرماندهی کل قوا”، موفقّیت وی را در این جایگاه خطیر، و سربلندی و اقتدار بیش از پیش نیروهای مسلح جمهوری اسلامی‌ایران را از خداوند متعال مسالت کرد.

دکتر روحانی: تلاش برای حفظ عظمت کشور،‌ مسئولیتی سنگین است

همچنین رئیس جمهوری درضیافت افطاربا جمعی ازپاسداران انقلاب اسلامی‌و اعضای تیم حفاظت ریاست جمهوری‌، با سنگین برشمردن مسئولیت اعضای تیم حفاظت ازمسئولان کشور،اظهارداشت: تلاش برای حفظ عزت و لطمه نخوردن به عظمت کشور،‌ مسئولیتی سنگین است که اعضای تیم حفاظت برعهده دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکترحسن روحانی دراین ضیافت افطارکه خانواده‌های اعضای تیم حفاظت ریاست جمهوری هم حضورداشتند‌، با تجلیل از تلاش‌ها و زحمات اعضای تیم حفاظت گفت: بی تردید دراجروثواب فعالیت‌های اعضای تیم حفاظت‌، خانواده‌های آنان هم شریک هستند و می‌دانندعزیزانشان درمسیرسخت و دشواری که توام با فداکاری و رشادت است، حضوریافته‌اند وانجام وظیفه می‌کنند.

رئیس جمهوری با تاکید براین که “کاملا به حساسیت واهمیت کارنیروهای حفاظت واقفم”، افزود: نیروهای تیم حفاظت درکشورمان از سرمایه‌های عظیم انسانی حفاظت می‌کنند و دراین راستا فرد و شخص مهم نیست بلکه جایگاه‌ها اهمیت دارند و بی تردید اگرانجام این ماموریت‌ها درمسیررضایت الهی باشد، اجروپاداش بی پایانی خواهد داشت.

دکترروحانی دربخش دیگری ازسخنان خود با اشاره به فضایل بی‌پایان ماه مبارک رمضان گفت: خداوند دراین ماه بربندگان خود منت گذاشته و ما را شایسته دانسته و برسرسفره خود دعوت کرده است‌، باید قدرلحظه لحظه روزها و شب‌های این ماه عزیز را بدانیم‌.

رئیس جمهوری اظهارداشت: هرچقدر که به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان نزدیک می‌شویم رحمت الهی هم بربندگان بیشتر، دل‌ها خالص ترو ذهن‌ها پاک‌تر می‌شود. یک ماه با میزبانی بودیم که بزرگترین فخروافتخار را بربندگان خود عطا کرده است و در دعاهای دهه آخر ماه مبارک رمضان از محضرخداوند متعال می‌خواهیم که نام ما را درمیان همه بندگان خوشبخت خود و روحمان را با شهدا و احسان و نیکوکاری ما را دربالاترین مرتبه قرار دهدو پاک و خالص ازاین ماه خارج شویم.

دکترروحانی همچنین رضایت به آنچه خداوند بربندگان خویش عطا فرموده است را مورد تاکید قرار داد‌.

رئیس جمهوری درحاشیه این ضیافت افطارهم درفضایی صمیمی‌با پدرو برادرشهید عبدالله باقری ازمدافعان حرم وازاعضای یگان حفاظت ریاست جمهوری دیدارو گفتگو وازمقام شامخ شهدای حرم تجلیل کرد. فرمانده یگان حفاظت ریاست جمهوری هم درابتدای این مراسم گزارشی از فعالیت‌ها و ماموریت‌های یگان تحت فرماندهی خود ارائه کرد.

نسخه مناسب چاپ