سد معبر در بازار آشخانه
مانه و سملقان ـ خبرنگار اطلاعات: ایجاد سد معبر در پیاده‌روهای بازار آشخانه نقض آشکار حقوق شهروندان است.

مرکز مانه و سملقان (آشخانه) از ابتدای ورودی تا انتها به طول ۱۴۰۰ متر تنها بازار شهر است که بیش از ۷۵ درصد جمعیت شهرستان در روز برای تأمین مایحتاج موردنیاز خود به آن مراجعه می‌کنند.

مردم هنگام ورود به بازار آشخانه پیاده‌روهایی را می‌بینند که توسط کسبه و بدون در نظر گرفتن حقوق شهروندان با بدترین حالت سد معبر شده است.

یکی از شهروندان در این رابطه گفت: متأسفانه به دلیل کم‌توجهی مسئولان مربوطه برخی از کسبه پیاده‌روها را جزیی از مغازه خود می‌دانند و بدون در نظر گرفتن حقوق شهروندان از همان ابتدای صبح بیشتر وسایل خود را برای فروش در داخل پیاده‌روها می‌چینند.

یکی دیگر از شهروندان گفت: علاوه بر اشغال پیاده‌روها توسط کسبه در قسمت‌های دیگر هم دستفروشان و متکدیان با پهن کردن بساط خود به کسب و کار ادامه می‌دهند.

رمضانی گفت: برخی از واحدهای صنفی مانند در و پنجره‌سازان هم بخشی از سد معبر را به عهده دارند و بخش دیگری از پیاده‌روها توسط کسانی که ساختمان‌سازی دارند با بستن داربست و مصالح و نخاله ساختمانی سد می‌شود.

سرپرست شهرداری آشخانه نیز گفت: به رغم بازرسی‌های مکرر از واحدهای صنفی و تذکرات جدی به این افراد مجبور شده‌ایم ۲۰ فروشنده متخلف را به علت سد معبر جریمه کنیم.

مهندس جمالی افزود: خیلی از فروشندگان طبق عادت دیرینه خود سعی می‌کنند اجناس خود را برای فروش در معرض دید مشتریان قرار دهند که با این عمل موجب سد معبر و نادیده گرفتن حقوق شهروندان می‌شوند.وی گفت: پارسال سد معبر بسیار موجب نارضایتی شهروندان شد و امسال سد معبر نسبت به پارسال کمتر شده است و برطرف شدن این معضل نیازمند فرهنگ‌سازی است.

نسخه مناسب چاپ