این کلاهبردار را که خود را استاد موسیقی معرفی می‌کرد، شناسایی کنید
 

سرویس حوادث: رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: کلاهبرداری که خود را استاد موسیقی معرفی کرده و با اجاره‌کردن خودرو بنز گرانقیمتی پس از دادن پیشنهاد ازدواج به دختران جوان اقدام به سرقت و کلاهبرداری از آنان می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد.

شاکی این پرونده با مراجعه به کلانتری ۱۱۸ ستارخان اعلام کرد: به همراه فردی به‌نام «ایمان.ش» برای تعویض خودرو شخصی‌اش و خرید یک خودرو جدید به یک نمایشگاه اتومبیل مراجعه کردم اما فرد مورد نظر با سرقت چک بین بانکی به مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال از محل گریخت. با ارسال پرونده از سوی بازپرس شعبه چهاردهم دادسرای ناحیه ۲ تهران به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، شاکی به کارآگاهان گفت: چندی پیش برای دیدن اجرای برنامه موسیقی زنده به یکی از تالارهای هنری رفته بودم که در آنجا با شخصی به‌نام ایمان آشنا شدم که خود را فارغ‌التحصیل رشته هنر و استاد موسیقی معرفی کرد.

وی با اشاره به این‌که ایمان همواره با یک خودرو بنز تردد می‌کرد، افزود: پس از مدتی او ترغیبم کرد تا یک خودرو مدل بالاتر بخرم و من نیز پذیرفتم و با مراجعه به یک نمایشگاه خودرو اقدام به فروش خودرو کردم و صاحب نمایشگاه نیز پول خودرو را در قالب یک فقره چک بین بانکی به مبلغ ۲۰۰میلیون ریال پرداخت کرد اما ایمان آن چک را گرفت و هنگامی که برای نقد کردن آن از خودرو این فرد پیاده شدم، او اقدام به فرار کرد و چکم را با خود برد. با تماس‌‌های مکررم چکی را برایم فرستاد که چک سرقتی بود.

سردار محمدیان در این باره گفت: با بررسی چک مشخص شد که سابقه سرقت آن در پایگاه هشتم آگاهی وجود دارد.

وی اضافه کرد: با طرح شکایت‌های بعدی، کارآگاهان با ردیابی‌ها متهم را هنگام تردد در خیابان ولی‌عصر(عج) سوار بر یک خودرو بنز کوپه شناسایی و دستگیر کردند و در بررسی ارکان هویتی خودرو مشخص شد که خودرو بنز متعلق به شخص دیگری است و متهم خودرو را روزانه ۶۰۰ هزار تومان از مالک آن اجاره کرده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: در بررسی سوابق متهم مشخص شد که وی یکی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه جعل، کلاهبرداری، اغفال و فریب است که بارها دستگیر و روانه زندان شده است و تحت تعقیب مراجع قضایی مختلف (دادسرای ناحیه ۶ تهران، دادسرای ناحیه ۱۰ تهران و دادسرای شهرستان فردیس کرج) نیز قرار دارد.

سردار محمدیان افزود: با توجه به سوابق متعدد ایمان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است و شکات می‌توانند برای طرح و پیگیری شکایات خود به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در جنت‌آباد شمالی خیابان شاهین شمالی مراجعه کنند.

نسخه مناسب چاپ