زیارت قرآن خطی روستای سعید‌آباد لنجان
زرین‌شهر ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لنجان اظهار داشت: هر سال انبوه عظیمی از عاشقان امیرالمومنین علی(ع) برای بازدید و زیارت قرآن خطی که منتسب به ایشان است به روستای سعیدآباد از توابع شهرستان لنجان می‌آیند.

وی در ادامه اضافه کرد: قرآن سعید‌آباد یکی از باارزش‌ترین آثار تاریخی ایران اسلامی به حساب می‌آید که مربوط به قرن اول یا دوم هجری قمری است.

محمدرضا ترحمی افزود: مردم روستای سعیدآباد اعتقاد خاصی به این قرآن دارند چرا آثار و برکات زیادی را برای این روستا و مردم آن به همراه داشته و به برکت آن مردم روستای سعیدآباد انس ویژه‌ای با قرآن کریم دارند.

او بیان کرد: قرآن سعید‌آباد شامل جزء سوم قرآن کریم بوده که به خط کوفی روی پوست آهو تحریر شده و حواشی آن نیز با طلا به تذهیب درآمده که این قرآن منتسب به خط مبارک حضرت علی(ع) است.

وی ادامه داد: امسال نیز همچون سال‌های گذشته با هماهنگی‌های انجام گرفته شده و با همکاری نیروی انتظامی این قرآن خطی برای بازدید و زیارت علاقه‌مندان که از چند استان همجوار نیز به زیارت این قرآن نفیس آمده بودند به روستای سعید‌آباد منتقل شد و در جایگاه ویژه قرار داده شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گفت: سعید‌آباد (لنجان)، روستایی از توابع بخش باغبهادران شهرستان لنجان در استان اصفهان است و این روستا در دهستان چم رود قرار دارد.

نسخه مناسب چاپ