دکتر صالحی امیری: باید از تجارب کتابخانه‌های دنیا بهره‌مند شویم
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، در جلسه‌ای به ارائه گزارش سفرهای ترکیه و چین پرداخت و تاکید کرد: باید از مجموعه تجارب و ظرفیت‌های موجود در کتابخانه‌های دنیا بهره‌مند شویم.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، نشستی با حضور سید رضا صالحی امیری و معاونان و مدیران این سازمان، در سالن فرهنگ کتابخانه ملی با موضوع بررسی عملکرد فعالیت‌های این سازمان در حوزه بین‌الملل در فصل بهار برگزار شد.

در ابتدای این نشست امین عارف نیا، مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی در گزارشی کوتاه از بازدید هیات‌های خارجی از کتابخانه ملی، بیان کرد: در فصل بهار سازمان اسناد و کتابخانه ملی، میزبان هیات‌های عالی رتبه بود که مهم‌ترین آن‌ها رئیس کتابخانه دولتی مونیخ، مشاور رئیس جمهوری روسیه، وزیر فرهنگ ترکیه و وزیر خانواده واتیکان بودند که سفرهای پربار و جلسات سازنده‌ای برگزار شد.سرپرست امور بین‌الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ادامه داد: دو سفری که رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در فصل بهار داشت به ترکیه و چین بود که طی آنها ملاقات‌های خوبی انجام شد و تفاهم‌های خوبی با طرف‌های مقابل به عمل آمد.

در ادامه سید رضا صالحی امیری با توجه به اهمیت روابط بین المللی گفت: یکی از نکاتی که سازمان در آن ضعف دارد، مناسبات بین المللی است. یعنی روابط بین المللی سازمان در سطح مدیریتی باقی مانده و به سطوح کارشناسی منتقل نشده است.به گفته وی یکی از عناصر و امتیازاتی که می‌تواند سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران را مطرح کند، روابط بین المللی است.

به گفته رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، کاری که در این سفرها انجام شد فراتر از کار این سازمان بود و در این شرایط لازم است که پروتکل‌ها دنبال شوند.صالحی امیری تاکید کرد: همه مواردی که گفته شد ظرف است و مظروف آن این است که از مجموعه تجارب و ظرفیت‌های موجود در کتابخانه‌های دنیا بهره‌مند شویم.

نسخه مناسب چاپ