تمدید مهلت ارسال اثر به جشنواره یار و یادگار
دبیرخانه هفتمین جایزه ادبی یار و یادگار مهلت ارسال اثر به این جشنواره را تا بیستم مهر تمدید کرد.

به گزارش مهر، دبیرخانه هفتمین جشنواره ادبی یار و یادگار مهلت ارسال اثر به این دوره از جشنواره را تا بیستم مهر تمدید کرد. این در حالی است که استقبال از دوره هفتم جشنواره یار و یادگار نسبت به سال‌های قبل بسیار قابل توجه‌تر بوده و تاکنون بیش از ۵۰۰ اثر به دبیرخانه ارسال شده است.

این آثار که به طور عمده در بخش شعر و داستان هستند، جدای از این دو بخش می‌توانند با موضوع ترانه و نثر ادبی و نیز داستان و شعر کودک و نوجوان و بر اساس موضوعات ارائه شده در فراخوان جشنواره در اختیار دبیرخانه آن قرار بگیرد تا پس از داوری در آئین اختتامیه برترین آنها مورد تقدیر قرار بگیرد.

اختتامیه هفتمین جشنواره ادبی یار و یادگار روز اول آبان‌ امسال در منزل پدری حضرت امام (ره) واقع در شهر خمین برگزار خواهد شد. در این مراسم که یک روز به طول خواهد انجامید، جمعی از خوشنویسان جوان کشور در اقدامی قابل توجه بخش‌هایی از دیوان شعر حضرت امام (ره) را خوشنویسی خواهند کرد و آئین اختتامیه نیز با حضور برخی از اعضاء بیت امام خمینی (ره) عصر روز اول آبان برگزار می‌شود.

این جشنواره همچنین امسال برای نخستین بار به آثار برتر در بخش ویژه جشنواره که به موضوع آیت‌الله شاه‌آبادی اختصاص خواهد داشت، جوایزی اهدا خواهد کرد. این در حالی است که در سال‌های پیش این بخش به صورت نمادین برگزار ‌شده است.

همچنین از تعدادی از شاعران برجسته کشور از جمله حمید سبزواری، حمیدرضا شکارسری، کامران شرفشاهی، مصطفی محدثی خراسانی، عبدالجبار کاکایی و فاطمه راکعی برای حضور در این مراسم دعوت به عمل آمده است.

جشنواره ادبی یار و یادگار از سوی موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) برگزار می‌شود و در شورای سیاستگذاری این دوره آن محمدعلی خسروی، محمدرضا حشمتی، حمید هنرجو، عبدالجبار کاکایی، محمدعلی خواجوی، ابوالفضل فیروزی و محمود حکیمی عضویت دارند.

نسخه مناسب چاپ