خطیب نماز جمعه قم: طراحی برنامه‌ای جامع و کامل برای اقتصاد مقاومتی ضرورت دارد
سرویس شهرستانها: خطیب نماز جمعه قم، پایه‌‌ریزی اقتصادی سالم و پویا را در کشور لازم و ضروری برشمرد و گفت: باید برای اقتصاد مقاومتی برنامه‌ای جامع و کامل طراحی و اجرایی شود.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های نماز جمعه شهر مقدس قم به اهمیت مسأله اقتصاد مقاومتی و توجه به آن اشاره کرد و افزود: کشور نیاز به اقتصادی درون‌زا دارد و باید در این مسیر حرکت کند و وجود مشکلات در فراروی تولید و افسار گسیختگی در رابطه با حقوق‌های نامتعارف باید رفع شود.

وی از جنگ ‌افروزی در کشورهای اسلامی به عنوان مشکل مهم یاد کرد و افزود: مزدوران آل‌سعود در یمن و کشورهای اسلامی جنگ به راه انداخته‌اند و این مصیبت بزرگ جهان اسلام است و حکومت بحرین نیز اکثریت خود را سرکوب می‌کند. خطیب جمعه قم تاکید کرد: امروز به صراحت اعلام می‌کنیم در کنار مردم بحرین و آیت‌‌الله شیخ عیسی احمد قاسم و جبهه مقاومت هستیم و روابط آشکار و نهان آل‌سعود با رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کنیم و در کنار مظلومان جهان ایستاده ایم.

وی همچنین از حضور باشکوه مردم در نمازهای عید سعید فطر، جمعه و جماعت در ماه مبارک رمضان و حماسه بسیار متعالی مردم در روز جهانی قدس تقدیر و سپاسگزاری کرد و افزود: به خاطر حضور ملت در عرصه‌های حساس باید خدا را سپاس گفت و قدر این مردم را دانست که در عرصه‌های حساس انقلاب و سیاسی نورافشانی و افتخارآفرینی می‌کنند و در رسیدگی به محرومان توفیقات ارزنده‌ای یافته‌اند.

اعرافی در ارتباط با موضوع اسلام و حجاب گفت: سراسر کشور باید تجلی‌گاه ارزش‌های الهی، عفاف و حجاب باشد. وی افزود: تامین نیاز نسل جوان برای مصونیت از گناه یک ضرورت است، باید برای ما دردآور باشد که نیاز به ازدواج میلیون‌ها جوان در زمان مقرر فراهم نمی‌‌شود، لذا همه باید تلاش کنیم تا زمینه ازدواج آسان در جامعه فراهم شود.

وی به ضرورت تبیین صحیح فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه اشاره و اظهارکرد: باید با زبان منطق و استدلال این ارزش متعالی در جامعه تجلی پیدا کند و ترغیب و تشویق به عفاف و حجاب اصل باشد و همه وظیفه خود بدانند که عفاف و حجاب را برای جوانان درست معرفی کنند.

نسخه مناسب چاپ