اخبار کوتاه ورزشی
ترکمنستان، نخستین حریف جوانان والیبالیست

تیم ملی والیبال جوانان در نخستین بازی خود در قهرمانی آسیا با ترکمنستان دیدار می کند.

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال جوانان ایران در نخستین بازی خود در هجدهمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا، امروز به مصاف ترکمنستان

می رود. شاگردان بهروز عطایی در این دوره از رقابت ها در گروه دوم با تیم‌های قطر، ترکمنستان و هنگ کنگ همگروه هستند. نخستین دیدار ایران امروز برابر ترکمنستان است. دو بازی دیگر ملی پوشان جوان ایران فردا وپس فردا به ترتیب برابر قطر و هنگ کنگ برگزار می شود.تیم ملی ایران با دفاع از عنوان قهرمانی خود می تواند همراه با کره جنوبی، پرافتخارترین تیم آسیا شود.هجدهمین دوره رقابت های قهرمانی والیبال پسران زیر ۲۰ سال با حضور ۱۶ تیم در چین تایپه برگزار می شود.

فوتبال جام شهدا ؛ پرسپولیس به مصاف ماشین سازی می رود

رقابت های چهار جانبه فوتبال جام شهداء از ۲۶ تیرماه با حضور تیم‌های پرسپولیس تهران، تراکتور سازی و ماشین سازی تبریز و پدیده مشهد آغاز می شود.

به گزارش ایرنا از سازمان لیگ، این مسابقات به میزبانی تهران برگزار خواهد شد و در دیدار افتتاحیه تیم های پرسپولیس و ماشین سازی به مصاف هم می روند.

برنامه مسابقات بدین شرح است:

۲۶ تیرماه:پرسپولیس تهران – ماشین سازی تبریز

۲۷ تیرماه:تراکتورسازی تبریز – پدیده مشهد

دیدارهای رده‌بندی و فینال در روزهای ۳۰ و ۳۱ تیرماه برگزار می‌شود.

تیم ملی بسکتبال ایران از صعود به المپیک باز ماند

تیم ملی بسکتبال ایران در دومین مسابقه در رقابت های انتخابی المپیک در ایتالیا، بازی را به تیم ملی مکزیک واگذار کرد و از صعود به المپیک بازماند.

به گزارش ایرنا، بسکتبالیست های کشورمان برای دومین و مهم ترین بازی در مرحله اول به مصاف تیم مکزیک که تنها حریف ایران در رقابت های انتخابی محسوب می شد رفته و بازی را با نتیجه ۷۰ بر ۷۵ واگذار کرده و بدین ترتیب از رسیدن به مسابقات نیمه نهایی باز ماندند.

تیم ملی بسکتبال ایران که در گروه Aحضور داشت، در نخستین دیدار خود در برابر یونان هم نتیجه را ۷۸ بر ۵۳ واگذار کرد.

حضور ۲ نماینده ایرانی در جام‌های جهانی سنگنوردی

رضا علیپور و مرتضی محمدی، ۲ سنگنورد ماده سرعت برای حضور در رقابت‌های جام جهانی شامونی فرانسه و ویلارس سوییس عازم این دو کشور شدند. مسابقات جام جهانی شامونی فرانسه در روزهای (۲۱ و ۲۲ تیر) و مسابقات ویلارس سوییس در روزهای (۲۵ و ۲۶ تیر) برگزار می‌شود. مسابقات سنگنوردی در دو بخش سرعت و لید انجام می شود.

مسابقات سرعت، سومین و چهارمین مرحله از جام‌های جهانی است و علیپور در مراحل قبل در ووجیانگ چین صاحب یک مدال طلا شده است.

آغاز اردوی ملی پوشان کاراته

دور جدید تمرینات تیم ملی کاراته برای حضور در رقابتهای قهرمانی جهان از دیروز در مجموعه ورزشی آزادی آغاز شد.

به گزارش مهر، مرحله ششم اردوی آماده سازی تیم ملی کاراته صبح دیروز در مجموعه ورزشی آزادی تهران آغاز شد. این مرحله اردو تا عصر روز ۲۲ تیر ماه ادامه خواهد داشت و طبق برنامه در این روز کاراته‌کاها در یک رقابت انتخابی با هم مبارزه خواهند کرد.

رقابتهای درون اردو با هدف شناخت میزان آمادگی اردونشینان و برای ارزیابی وضع کادر فنی برگزار می شود و هیچ کاراته کایی از اردوی خط نخواهد خورد. تمرینات دیروزتیم ملی با یک دقیقه سکوت ازسوی ملی پوشان به احترام درگذشت دو ملی پوش تیم ملی کاراته ناشنوایان آغاز شد. کاراته کاها برای حضور در بیست و سومین دوره رقابتهای قهرمانی جهان (آبان ماه- اتریش) آماده می کنند.

درگذشت قهرمانان کاراته ناشنوایان

دو قهرمان کاراته ناشنوایان در حادثه رانندگی جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایسنا،‌ «سیدامیر دانیال زاده» کاراته کای ناشنوا و دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۱۳ ناشنوایان و «حسین صفری» در مسیر اراک به تهران با خودروی شخصی خود تصادف کرده و جان خود را از دست دادند.

این اتفاق در حالی برای دانیال‌زاده و صفری رخ داد که آن‌ها پس از پایان سومین اردوی تیم ملی در حال بازگشت به تهران بودند.

سرویس ورزشی روزنامه اطلاعات درگذشت این دو قهرمان را به خانواده ایشان وجامعه ورزش تسلیت می‌گوید.

نسخه مناسب چاپ