انهدام شبکه بین‌المللی فروش قطعات تقلبی ایران خودرو و سایپا
سرویس حوادث: شبکه بین‌المللی جعل برچسب‌های خودروسازان داخلی و فروش قطعات یدکی تقلبی با تلاش مأموران پلیس راه‌آهن متلاشی شد و اعضای آن دستگیر شدند.

سردار امیر رحمت‌اللهی رئس پلیس راه‌آهن در این باره اظهار داشت: چندی قبل مأموران پلیس راه‌آهن در جریان کشف تعدادی هولوگرام جعلی شرکت‌های خودروسازی در راه‌آهن تهران قرار گرفتند. با بررسی‌های تخصصی مشخص شد اعضای این گروه اقدام به چاپ این برچسب‌ها در کشور هند کرده و پس از انتقال به کشور امارات و از آنجا به بندرعباس با قطار این برچسب‌های جعلی را به تهران منتقل می‌کنند.وی ادامه داد: تحقیقات بیشتر مشخص کرد اعضای این شبکه برچسب‌های تقلبی شرکت‌های ایران خودرو و سایپا اقدام به فروش قطعات یدکی بدون کیفیت به عنوان قطعات اصلی کرده و این کالاها را چند برابر قیمت در بازار به فروش می‌رسانند.

رئیس پلیس راه‌آهن افزود: مأموران پلیس راه‌آهن پس از شناسایی مخفیگاه متهمان در بازرسی از آنجا موفق شدند تعداد زیادی مدارک تحصیلی جعلی، مهر برجسته ادارات دولتی، برچسب اصالت کالاهای تجاری، برچسب‌های تضمین کیفیت شرکت‌های خودروسازی سایپا و ایران خودرو و تعداد زیادی کارت معاینه فنی تقلبی کشف کنند.

به گفته او در این ارتباط ۲۱ متهم شناسایی و دستگیر شدند و تحقیقات برای شناسایی سایر اعضای گروه ادامه دارد. تاکنون شرکت‌های مختلف صنعتی و تجاری از این شبکه به عنوان شاکی شکایت کرده‌اند.

نسخه مناسب چاپ