تجمع بزرگ دفاع از حریم خانواده در استان قزوین
قزوین ـ خبرنگار اطلاعات: همزمان با گرامیداشت هفته عفاف و حجاب، جشن بزرگ دفاع از حریم خانواده به صورت تجمع ده‌ها هزار نفری در شهرستان‌های استان قزوین امروز برگزار می‌شود.

دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان قزوین در این باره گفت: تدارک برگزاری این تجمع سراسری با پویش مردمی «من خانواده‌ام را دوست دارم» زیر نظر بنیاد عفاف و حجاب استان انجام شده است.

دکتر فاطمه محمدبیگی افزود: این جشن امروز از ساعت ۳۰ر۱۸ الی ۳۰ر۲۰ در شهرهای استان برگزار می‌شود.

به گفته وی اجرای نمایشنامه مسجد گوهرشاد، قدردانی از خانواده شهدای مدافع حرم و قدردانی از خانواده شهیده رقیه رضایی (شهید شاخص کشور) بخشی از برنامه‌های این جشن بزرگ خانواده در استان قزوین است.

او با تاکید بر این که «بزرگداشت این کرامت والای انسانی باید مورد توجه قرار گیرد» گفت: در زمینه حفظ کرامت خانواده در سطح جامعه نیازمند یکپارچگی، تعامل، تفاهم و همراهی در عرصه عفاف و حجاب هستیم.

دکتر محمدبیگی افزود: وقتی از زندگی عفیفانه برای حفظ کرامت خانواده نام می‌بریم ابزاری با عنوان پوشش حجاب نیاز است و از دیدگاه اسلام جریان سالم و آسیب‌ناپذیر زمانی در جامعه حاکم می‌شود که زن و مرد با پوشش موقر در جامعه ظاهر شوند.وی حجاب را یک حق شهروندی دانست و گفت: بحث حقوق شهروندی باید به طور کامل در این زمینه دیده شود.

نسخه مناسب چاپ